Vyhledávaní

„Jako bych v hale ani nebyl“

VELMI OSOBNÍ ZPOVĚĎ FATALISTY PETRA BENDY Seděl za košem, ve společnosti své ženy Mariky, někdejší volejbalové šampionky, a ač jeho pohled během druhé půle směřoval k palubovce, nesledoval dění na ní. Mířil daleko za ni, mimo halu. Petru Bendovi se hlavou honil úplně jiný zápas a až druhý den se musel ptát spoluhráčů, jak vlastně druhý poločas a především hořký závěr osmifinálové odvety Ligy mistrů proti AEK Atény probíhal. Bylo toho v tu chvíli na něj moc. Vypadnout z utkání už po 15 minutách kvůli vážnému zranění, nikoli prvnímu za poslední roky, a ještě ztratit postup tři vteřiny před koncem veletěžkou trojkou soupeře, to už je trochu příliš i na 35letého nymburského veterána, který usedl do zpovědnice NBL.cz k velmi osobnímu rozhovoru.

Byla to ligová středa jako řemen! Taková, jaká v téhle sezoně nesnese srovnání. Pardubická Beksa se doma v duelu o druhé místo dostala z 15bodové díry, nakonec však zvítězila o pouhý bod, když opavský Radim Klečka v závěru minul trojku na obrat. O jeden jediný bod triumfovali i Válečníci ve stánku Hanáků, když přežili i velmi slibný koncový nájezd domácího Jona Fullera. A pak, pak tu byly ještě speciálnější kousky….

Děčín 9 z 11! 44 Lions! A chaos v Brně!

ECHO 6. KOLA NADSTAVBY Šesté kolo nadstavby bavilo, ale dost záleželo, na jaké straně jste stáli. Ve skupině A1 Děčín vyrval výhru na palubovce Olomoucka a po 9. vítězství z 11 posledních zápasů dál sní o nejhůř třetím místě. Beksa doma ztrácela v první čtvrtině už o patnáct, aby nakonec Opavu dokázala uskákat k vítězství o jediný bod, který může mít v konečném účtování cenu zlata. Mistr ve Svitavách poztrácel do poločasu 13 míčů, ale pak dal 60 bodů a byla z toho další stovka. V A2 zažily obrácené deja vu domácí Pandy, které z minus 20 těsně před poločasem obrátily proti Kolínu trojkou se sirénou Michala Šotnara. O závěrečném dění v Brně by se dala vypracovat slohová práce, nicméně to důležité je, že Ostrava vyhrála popáté za šest zápasů, a to v prodloužení, kdy triumf trefil přes obránce Blagojevič. Klid měly jen Sovy, které doma složily oslabené Lions, přičemž Jihočeši dosáhli smutného antirekordu sezony: 44 nastřílených bodů.

Šesté kolo nadstavby a jeho klíčové duely!

PREVIEW 6. KOLA NADSTAVBY Úplnou paletu šesti ligových bitev přináší ve středu šesté kolo nadstavbové části, v němž Olomoucko, Pardubice a Ústí budou skórovat pro charitu Každý koš pomáhá. V oddělení A1 se hlavní pozornost soustředí na pardubickou Dašickou, kde se chystá možná už osudový souboj o druhé místo před play-off. A to značí jediné – přijíždí Opava. Děčín míří na palubovku Olomoucka za udržením nadějí na nejhůř třetí místo před play-off a noční show se odehraje ve Svitavách, kde se ukáže mistr. V A2 se to hlavní odehraje v Ústí v souboji Pand s nyní rozjetými Medvědy, kteří se stále snaží vystrčit soupeře ze sedmé příčky. Na tu stále mohou myslet i momentálně poněkud vysílené Sovy, jež však doma čeká nejslabší protivník ligového pelotonu, tedy Lions. A v Brně půjde lepšící se Ostravě o rozdmýchání posledních jisker naděje na play-off.

Brnu i USK uniklo finále AAC o jediný koš!

ODVETY SEMIFINÁLE ALPE ADRIA CUPU Nejspíš by se to dalo označit jako super smolný večer. Oba čeští zástupci v semifinále Alpe Adria Cupu vypadli po odvetách v součtu o jeden jediný dvoubodový koš. Pražský USK po tříbodovém domácím vítězství nad Levicemi, které si tím připsaly vůbec první porážku v soutěži, padl na palubovce soupeře o pět (79-74). A Brno po čtyřbodovém neúspěchu v Lašku zvítězilo doma jen 77-75. Oba reprezentanti Kooperativa NBL tak v poháru končí.

Pražská divočina! MVP málem přejel náklaďák

S MVP MĚSÍCE DEVONEM BOOKERTEM Pro Devona Bookerta nezačalo první evropské angažmá právě šťastně. Sotva na přelomu listopadu a prosince odehrál za USK dva zápasy, tým na tři týdny přišel o kouče Chougaze, který musel ze dne na den nastoupit do nemocnice kvůli urgentní operaci. Americká posila navíc měla plnit spíš roli shooting guarda, byť líp se cítí na rozehře. Čtyřikrát v řadě zapsal Bookert dokonce zápornou efektivitu. Ještě na začátku ledna by mu současnou fazónu nehádal ani nejodvážnější sázkař. Ve světě sportu je však možné leccos, a tak se i USK po 10 porážkách z 11 zápasů zvedl a americký guard toho byl velkým důvodem.

Řádili Lee, Václav a trojkový automat Jan Š.!

ECHO SOBOTY V NBL Tuři nezvládli v Opavě jedinou čtvrtinu, ta se jim však stala osudnou. Prsty v tom však při hvězdné desetibodové sekvenci měl i domácí úderník Václav Bujnoch, který tak v jediném sobotním duelu 5. kola A1 pomohl Slezany udržet v dostihu o druhou příčku. V oddělení A2 se hrálo dvakrát a vítězové si o rozhodný náskok pokaždé řekli už v úvodní čtvrtině. Králem zápasu v Brně byl kolínský Lee Skinner, jehož takřka neomylná opakovačka vysázela 30 bodů. A USK stačilo doma s Novou hutí na 87 bodů pouhých 43 pokusů z pole! Když totiž máte trojky lepší než Houston Rockets, a jistý Jan Štěrba nemine ani jeden ze šesti pokusů, to se vám pak hraje skoro samo.

Fuller do dějin! Nečas 800! Náhradníci na výsluní!

ECHO PÁTKU V NBL Dechberoucí show a dva rekordy sezony z rukou olomouckého náhradníka Jona-Christophera Fullera. 800. ligový zápas Radka Nečase. 216 bodů v Nymburce. Úderná druhá vlna i famózní druhopoločasová defenziva Pardubic jako rozhodující faktory při složení Děčína. To byly hlavní body dvou výživných pátečních duelů pátého kola skupiny A1.

Proč se Ústí nebojí a proč by byla lepší Beksa

SE STANISLAVEM VOTROUBKEM Měli by se fanoušci SLUNETY po posledních dvou venkovních porážkách obávat o účast svého týmu v play-off? Je uhájení aktuální sedmé, nebo nejhůř osmé pozice v ohrožení? „Já doufám, že ne,“ nechce podporovat obavy hrající asistent Stanislav Votroubek. „Samozřejmě ještě zbývá šest zápasů a my máme výhru náskoku na Kolín a dvě na USK. Taky ale hrajeme čtyřikrát doma.“ Pandy mají navíc už zajištěné lepší vzájemné zápasy s Kolínem, který by tak musel v konečném účtování mít na přeskočení Severočechů o výhru víc, a s USK drží bilanci 2-1 na utkání a +11 bodů.

Už dnes odpoledne je tu hit na Dašické

PREVIEW 5. KOLA NADSTAVBY Do tří dnů je rozloženo páté kolo nadstavby Kooperativa NBL, v němž se chystají zajímavé duely v obou skupinách. V A1 se už v pátek utkají v třaskavém střetu Pardubice s Děčínem a po středě truchlící Nymburk půjde na Olomoucko. V sobotu se A1 v brzkém odpoledni dohraje bitvou kompletních skvader Opavy a Svitav. V A2 na sebe v sobotních duelech narazí USK s Ostravou a pozdě večer Brno s Kolínem. V neděli pak kolo uzavře utkání ústeckých Pand s Lions od Vajgaru.