Vyhledávaní

Donald jako Miloš a nástrahy jižních Čech

S RYANEM CANTYM I když jeho největší starostí v prvním profesionálním angažmá je protlačit jindřichohradecké Lions do play-off, už od začátku sezony je tu ještě věc, která Ryanu Cantymu nedá spát – prémie 50 tisíc korun pro nejlepšího hráče ve statistice, jíž se česká nejvyšší soutěž basketbalistů vymyká z běžných zvyklostí. Řeč je o Kooperativa Faktoru, který v lize už druhou sezonu měří diváckost hry jednotlivých borců.

A2 startuje dnes. Už s Romanem Markem!

PREVIEW PŘEDEHRY 1. KOLA A2 Souboj o dvě postupová místa z nadstavbové skupiny A2 se rozehraje netradičně v úterý v Ústí, kde místní Pandy přivítají před kamerami ČT Sport rozjeté Tury ze Svitav. Domácí Sluneta sice uzavřela základní část třemi porážkami v řadě a přišla o šanci dostat se do A1, v posledním kole však zle zatápěla silnému Děčínu. Na palubovce Válečníků hostující borci dlouho vedli a zápas ztratili až v samotném závěru. Dokázali si tak, že mohou hrát s každým. Jako asi každý tým by se chtěli vyhnout v prvním kole play-off Nymburku.

Dramata v Děčíně i Brně a výhra pro Raúla

ECHO 22. KOLA Sobotními šesti zápasy 22. dějství skončila základní část Kooperativa NBL. Hlavní zprávou je, že USK po domácím zdolání Ostravy skončil na lepší vzájemné zápasy s Opavou na skvělém čtvrtém místě. K překvapení dlouho mířilo derby v Děčíně, ale domácí ARMEX jej s Ústím nakonec nepřipustil. Vzmáhající se Tuři využili oslabení Kolína a precizní hrou si došli pro druhou výhru v řadě. Brno navzdory moři ztrát vydřelo domácí vítězství v prodloužení nad Lions a na dně tabulky opět srovnalo krok s Novou hutí. Nymburk v jasném duelu s Orly představil novou křídelní posilu a v taháku kola Beksa díky skvělému startu dovedla ke triumfu duel v Opavě.

Derby v Děčíně a souboj bratrů na Folimance

PREVIEW 22. KOLA NBL Šestice zápasů, ve stejný den a ve stejný čas, má na programu poslední kolo základní části Kooperativa NBL. O postupu do nadstavbové skupiny A1 je už rozhodnuto, hraje se tedy „jen“ o další výhry a lepší postavení před začátkem nadstavby. Shodně v sobotu od šesti večer vypukne zápas v Nymburce, kam přijede Prostějov, ve Svitavách, kde uvidí diváci Kolín, a v Opavě, kam zajíždí Pardubice. Stejný začátek bude mít i severočeské derby mezi Děčínem a Ústím, bitva bratrů Bohačíkových na Folimance mezi USK a Ostravou a duel ze spodní části tabulky mezi Brnem a Lions z Jindřichova Hradce.

O CSKA, Slepici, Džamalovi a tahu Wallem

S RADKEM NEČASEM Obhájce trofeje nemohl mít velkou radost z losu letošního závěrečného turnaje Českého poháru basketbalistů. V semifinále Hyundai Final-4 totiž Pardubice narazí na Nymburk, tedy na soupeře nejtěžšího. Ve druhém semifinále si to rozdají v moravském derby domácí Prostějov, který je pořadatelem turnaje, s Opavou.

Nymburk splnil úkol. Beksa čeká

4. ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU Ani stopa po dramatu. Dokonce ani po vyrovnané části zápasu. Nymburk přijel na pražskou Folimanku k poslednímu čtvrtfinále Českého poháru plně koncentrovaný, do poločasu dovolil domácímu USK pouhých 6 tref z pole, donutil jej ke 14 ztrátám, z nichž 8 přišlo už v první čtvrtině, a k tomu ze své vlastní hry vyřadil trojkové pokusy. Sovy naopak deklasoval zpod koše 10 ku 30 a po půli protkané celkem 28 fauly a 33 šestkami vedl s pohodlným náskokem 25-43. Celkově zvítězil 60-97 a v semifinále Hyundai Final-4 jej 17. února čeká obhájce trofeje pardubická Beksa, která pro sebe urvala poslední vzájemný souboj v lize.

Kritické smolařovy dny s výjimečným „kilem“

S TOMÁŠEM POMIKÁLKEM Při pohledu na děčínskou lavičku v závěru utkání v Pardubicích se ze tváří Válečníků dala odečíst jak frustrace z vysoké porážky, tak zaskočení z toho, že v duelu druhého se třetím neměl jejich tým soupeři ve druhé půli čím konkurovat. Navíc i samotný výsledek (101-75) byl pro vicemistra něčím naprosto nezvyklým. Trojciferné číslo v kolonce obdržených bodů je pro něj zcela výjimečné a téměř nepoznávané.

101 bodů! Beksa Děčín drtila doskoky

ECHO DOHRY 21. KOLA Ten brejk ze čtvrté čtvrtiny už pardubičtí hráči ozdobili dvěma pasy za zády, jež pak završilo snadné zakončení křídelníka Panduly. Beksa v televizní dohře 21. kola po vyrovnaném poločase ve druhé půli jednoznačně ovládla dění, vyhrála druhých 20 minut 59-35 a dosud 74bodové válečnické obraně nadělila stovku. Výsledek 101-75 znamená, že Východočeši velkého rivala v lize zdolali po více než dvou letech a šesti porážkách v řadě!

Trojan štístkem Opavy a USK nejlepší za 5 let!

ECHO SOBOTY V NBL Pražské Sovy vyloupily Ústí a po čtvrté výhře v řadě slaví postup do A1. Zároveň pomohly k její jistotě Kolínu, který doma inkasoval v závěrečných 8 minutách 30 bodů od Opavy a přišel tak o 10bodové vedení i celý zápas, což v hledišti s potěšením sledoval i speciální fanoušek Opavy – „Lví král“ Ivan Trojan. Tuři se s novým americkým rozehrávačem radovali na palubovce Prostějova, Howard Sant Roos druhým nejlepším výkonem sezony v celé lize zařídil ne právě snadnou výhru Nymburka v Brně a Ostrava osmou největší trojkovou kanonádou ligy za posledních 19 let sestřelila Lions. To jsou hlavní zprávy z prvních pěti utkání 21. kola.