Vyhledávaní

"Niňo maravilla" znovu šplhá na vrchol

VE ZPOVĚDNICI S RADOVANEM KOUŘILEM Když v pouhých 16 letech zapsal svůj první start v ACB, tehdy jako 14. nejmladší zelenáč historie, i web španělské ligy o něm psal jako o dalším „niňovi maravilla“, tedy zázračném chlapci. Radovanu Kouřilovi tenkrát svět ležel u nohou. Byl úřadujícím vicemistrem Evropy a jedním z nejlepších hráčů kontinentu své věkové kategorie. A v Alicante zprvu měl šanci budovat úspěšnou kariéru dál. Jenže své 4 starty ze sezony 2011/12 v nejlepší národní lize kontinentu už později nerozšířil. Alicante posléze zkrachovalo a po nevýrazné Kouřilově misi ve třetí španělské lize přišel restart na domácí půdě.

Boží syn levitující nad basketbalovými kurty

S ŘÍJNOVÝM VÍTĚZEM KOOPERATIVA FAKTORU Lamb Autrey není obyčejný hráč. Tím, jak hraje. I tím, čemu věří. A on věří skutečně silně. Nejspíš i proto je tak dobrý. I proto se mohl stát v sezoně 2014/15 statisticky nejužitečnějším hráčem Kooperativa NBL. I proto rozdával basketbalovou radost v Jindřichově Hradci a nyní i v Pardubicích. A že jí bylo a je – rozehrávač Východočechů v říjnu nasbíral vůbec nejvyšší bodový průměr v Kooperativa Faktoru (6,6), který už druhou sezonu měří atraktivitu hry v nejvyšší mužské soutěži.

Válečníci se po dekádě vracejí do Evropy!

UDÁLOST Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe - Kooperativa NBL bude mít už třetího zástupce v pohárové Evropě. Vicemistři z Děčína se čerstvě přihlásili do již rozehrané sezony Sixt Alpe Adria Cupu, kde budou nasazeni do základní skupiny D. Soupeři jim budou slovenský vicemistr z Komárna a úřadující slovinský semifinalista KK Rogaška. Válečníci do soutěže vstoupí ve středu 9. listopadu domácím duelem s Rogaškou.

Koho vyšlete do ASG letos? Začínáme!

HLASOVÁNÍ ALL-STAR GAME Bude to třetí šance basketbalových Mladých pušek konečně složit Mazáky v Utkání hvězd Kooperativa NBL. To letos těsně po Vánocích hostí děčínské ARMEX Sportcentrum, a proto fanouškovská obec místních Válečníků bude 29. prosince připravena v plné polní. A příznivci všech celků by měli být ve střehu už teď, protože právě dnes se rozjíždí tradiční hlasování pro hráče základních pětek obou celků. Na speciálním webu utkanihvezd.cz na něj bude čas až do 15. prosince.

Ivanova bomba a dva zářící zelenáči

ECHO DOHRÁVKY 9. KOLA Vypadalo to přesně na ten zápas, kdy se proti nim spiknulo úplně všechno. Jen se poprvé v sezoně vrátil do akce křídelník Křemen, který příznaky nerozehranosti utnul až čtyři minuty do poločasu první trojkou, už se belhal ze hřiště zraněný. Po vysokém výskoku jeho pravá bota dopadla na soupeřovu nohu, kotník se prohnul do pravého úhlu a trpká sezona pro brněnského kapitána po 15 odehraných minutách nabrala další vynucený timeout.

Slezský Superman, Sovy proti Zdi a Ničitel Kerran

ECHO SOBOTY V NBL Byla to sobota velkých osobních výkonů a vysoce atraktivních zápasů 9. kola. V Prostějově se do hry v poslední čtvrtině vložil Superman, 16 body tu otočil skore a zničil svůj bývalý tým. V městě perníku vztyčila domácí Beksa v rozhodné fázi proti Sovám z hlavního města vysokou Zeď, která byla pro hosty nepřekonatelná. Nejsilnější z Medvědů, zrozený z krve legendy, přemohl všechny Válečníky ze severu. A Tur z východu se nedokázal postavit na zadní, aby vzdoroval zlatým polabským Lvům.

Zlomí Orli Opavu? A překvapí Sovy Dašickou?

PREVIEW 9. KOLA NBL Šest utkání nabídne prodloužený víkend v devátém kole Kooperativa NBL, když čtyři duely se odehrají v sobotu a po jednom v neděli a v pondělí. Kolo otevře bitva o čtvrté místo v Prostějově, kam přijíždí Opava, a také souboj rozjetých Pardubic se Sovami z Prahy. Pokračovat se bude v Kolíně, kam dorazí favorizovaný Děčín, a svátek bude v sobotu večer ve Svitavách, kde se ukáže mistr z Nymburka. Nedělní program obstará ústecká Sluneta, jež přivítá Lions z Jindřichova Hradce, a kolo uzavře v pondělí televizní duel Ostravy s Brnem.

Řež pro Nymburk! Beksa blízko senzace

DĚNÍ POHÁROVÉ STŘEDY Kdo se bál a nevěřil si, že udrží v ruce míč až k zakončení, ten se do průniků ke koši raději nepouštěl. Duel druhého kola Ligy mistrů mezi Nymburkem a Nahariyí bolel a těla hráčů musela absorbovat velkou spoustu ran. Dvě třetiny utkání se při nájezdech téměř nepískalo a úměrně tomu narůstalo skore jen v malých dávkách. Když se však píšťalky zejména v poslední čtvrtině rozpískaly, rozhodovalo se na trestné linii a tam se projevila velká bída izraelského týmu, který si bilancí 26/9 zápas prohrál. Český mistr si naopak 16 trefami z 18 pokusů hodně pomohl ke druhému vítězství v soutěži (78-66).

Liga mistrů v Nymburce, parťák Brona v Pardubicích

26.10. LIGA MISTRŮ A EUROPE CUP FIBA Shodně v 18:00 budou dnes startovat oba domácí duely českých zástupců v evropských klubových soutěžích mužů. Nymburk se ve druhém kole Ligy mistrů utká s izraelskou Nahariyí (vysílá O2 Sport), Beksa se v pardubické Tipsport aréně střetne s účastníkem VTB ligy Minskem (vysílá YouTube kanál FIBA).

Sebral se z K.O. a vystupuje ze stínu: Pumprla II.

V OSOBNÍ ZPOVĚDNICI S RADKEM PUMPRLOU Při domácí porážce s Ústím to trochu zapadlo, proto je třeba to ještě jednou připomenout. Se 17 body za 33 minut byl druhým střelcem mmcité 21letý small forward Radek Pumprla. Nejednalo se ale o blesk z čistého nebe. Pro 193 vysokého křídelníka to byl už třetí dvojciferný zápis sezony, v níž zatím točí ohromujících 29 minut na utkání. Na to, že před dvěma a půl lety začínal s basketbalem skoro od začátku, když dvě a půl sezony pořadně nehrál, to je zásadní počin. A mladší Pumprla se nemusí zastavit ani tady. Ne pokud v sobě bude mít aspoň něco z cílevědomosti a zarputilosti svého bratra Pavla, s nímž se už 6. listopadu utká poprvé tváří v tvář i na prknech Kooperativa NBL. I když nymburský forward ho nebude chtít bránit…