33.0

#24
13.0

Údery Pand přišly v lichých čtvrtinách, Autrey s triplem!

Bankéři od Vajgaru zatím měli potíže s rozjezdy do zápasů a s prvními poločasy. Když už doma konečně zvládli tento nešvar obstojně eliminovat, přišla apokalypsa v poločase druhém. Nováček jej se SLUNETOU ztratil 24-51 a po páté porážce v řadě (68-97), navíc velmi vysoké, dál čeká na úvodní úspěch sezony.

Hosté (bez prvního rozehrávače Jonese) založili na rozhodný únik zdánlivě už v první čtvrtině, již ovládli 16-26, když dunkovali i trojkovali jako o závod, ale také přišli o zraněného křídelníka Maděru. Ve druhém dějství ovšem domácí zvedli produktivitu i obranu a dotáhli se na poločasových 44-46, a to i přes obří manko 12-30 zpod koše. Pomohli si totiž více šestkami i trojkami.

Ve třetí čtvrtině však znovu přišel čas sluneťanů, kteří tento úsek opanovali 10-29, opět zásluhou záplavy trojek a podkošových zásahů. A za zápasem se už tady zavřela voda.

Ústřední hvězdou vítězů byl autor prvního ligového triple doublu sezony Lamb Autrey (13+13 asistencí a 10 doskoků), následován Delvonem Johnsonem (20), Svejcarem (18) a Peckou (16). Za domácí (bez Bzonka, Ngatseho) byli podobně plodní jen Filip Novotný (19) s Dornem (16). Z pole výrazně lepší hosté (v procentech 34-56) kralovali zpod koše (26-52), z trojek (7-10) i na doskoku (32-47, útočné 10-11, body z nich 4-13).

Filip Novotný (křídlo GBA Fio banka J. Hradec): ”Zase to byl zápas dvou poločasů. V prvním poločase jsme zabírali, byli jsme týmoví, hráli jsme dobře do koše, vyhazovali jsme si to. Tentokrát se nevydařil druhý poločas. Minus 30 je hrozně moc, musíme něco změnit. Zůstaneme pozitivní, tohle je rychlá liga, hraje se zase ve středu, jedeme do Opavy, budeme se soustředit na středeční zápas.”

Gilbert Abraham (kouč GBA Fio banka J. Hradec):
 ”Musíme pokračovat ve zlepšování. Jsme zdaleka nejmladší a nejméně zkušený tým. Musíme se naučit hrát profesionálně v obou polovinách hry. Poslední dva zápasy jsme hráli dobře v druhé půli, tentokrát to bylo naopak. Vracíme se zpět k tréninku a budeme postupně stavět na tom, co zde máme.”

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): ”Jsme ohromně rádi za vítězství. Nepřijeli jsme sem v úplně dobrém rozpoložení po začátku sezóny, ale dnes jsme myslím předvedli skvělý zápas. Jindřichův Hradec má mladý tým, který se bude ještě zlepšovat, dnes rozhodly naše zkušenosti. Skvělý zápas odehrála celá základní pětka, ale pomohli i hráči, kteří normálně minuty nedostávají. Jsme velmi šťastní, že jsme vyhráli a jdeme dál.”

Lamb Autrey (guard SLUNETA Ústí): ”Dnes jsme hráli naši hru. Hradec má 3 hráče, o kterých jsme věděli, že si na ně musíme dávat pozor.  Naším cílem bylo hrát rychle, půjčovat si míč, dostat se do vymezeného území a případně vyhazovat na volné střely. Hráli jsme naši hru, věřili jsme v náš systém a zvítězili jsme.”

• nízká ztrátovost

Další šance pro Jihočechy, jak ukořistit první výhru po návratu do NBL. To ale opět nebude vůbec snadné, neboť se SLUNETOU v přípravě dvakrát padli a při 81bodovém útoku inkasují v průměru 94 bodů. Zatím se nedokážou chytit hned v první půli a dohánění v té druhé se míjí účinkem. Navíc strádají při nižší výšce sestavy na doskoku.

Ani Pandy zatím neexcelují, což naznačuje jejich 71bodový útok a slabší trojky. Na Folimance naposledy vůbec nestačily tempu domácích Sov a na jihu Čech by se tak potřebovaly chytit a znovu nastartovat.

Absence Jindřichova Hradce: centr Bzonek (podvrtnuté koleno z přípravného zápasu), guard Ngatse (po operaci kolena)

Jimmy Rhoads (asistent GBA Fio banka J. Hradec): ”SLUNETA je velmi zkušený celek. Její kombinace skórování zpod koše a zkušených hráčů na perimetru, kteří si dokážou počkat na otevřené střely, je účinná ofenzivní zbraň, která představuje problém pro obrany všech soupeřů. Jejich trenér je inteligentní taktik, který dbá na to, aby tým do puntíku plnil všechny pokyny. Budeme muset hrát velmi intenzivně a rychle, abychom tak vykompenzovali výškový a silový rozdíl našich týmů.”

Filip Novotný (křídlo GBA Fio banka J. Hradec): ”Ústí je velice kvalitní celek. Má určitě zkušenější tým než my, a proto musíme bojovat celých 40 minut. Zatím se nám podařilo odehrát mnoho dobrých poločasů, ale chce to předvést kvalitní výkon plný energie a boje od 1. do 40. minuty. Myslím si, že když toto splníme, můžeme čelit všem našim soupeřům.”

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): ”Jindřichův Hradec má mladý tým, který hraje s velkou energií po celé utkání. Díky odloženému utkání s Pardubicemi jsme měli týden na zapracování na našem herním projevu. Věřím, že dobrá práce v tréninkovém procesu se přenese i na hřiště a v utkání zvítězíme.“

Jan Maděra (křídlo SLUNETA Ústí): “Po prvním venkovním utkání, které se nám nepovedlo, jsme měli dostatek času zapracovat na všem, co nás trápilo. Pro utkání v Jindřichově Hradci bude nejdůležitější nepodcenit soupeře.“