10.0

#8
2.0

Velká show Mannyho Ubilly srazila Děčín!

Ostravský veterán Emmanuel Ubilla věděl, že poslední dobou nedoručoval vždy výkony, které se od rozehrávače ošlehaného Ligou mistrů očekávaly. Proto se doma proti Děčínu vyhecoval k číselně nejlepšímu výkonu celé ligy ve třicáté sezoně NBL. Rating 44 mu vydělalo především 31 bodů, 10 asistencí, 5 doskoků a 3 zisky i trojková bilance 9/4. A to vše přineslo jeho týmu i pátou výhru (86-73).

Právě americký rozehrávač byl i klíčem pro závěrečný finiš Nové huti. Ta měla i výtečný start do utkání, když Ubilla odpálil útočnými doskoky tažený únik ze 7-8 na 26-10. Ve druhé části domácí náskok kolem deseti bodů udržovali, ale ve třetí pod zvýšeným tlakem obrany soupeře napáchali šest ztrát a hosté se zpod koše přiblížili na 59-56.

V posledním dějství se ještě trojkami udržovali na nejtěsnější distanci, jenže NH odpovídala stejnou mincí a v posledních třech minutách ji Ubilla zejména svými obloukovými projektily a celkem 11 body (celkem ve 4. čtvrtině 14) posunul do vítězného přístavu.

Z týmu NH mu sekundovali Radukič (16+7 doskoků), Heinzl (12) a Vann (10). Válečníky sytili Matěj Svoboda (15, vyfaulován za 25 minut), Pomikálek (14), Nichols a Šiška (po 12), nizozemský centr Osaikhwuwuomwan v návratovém zápasu do týmu stihl 5 bodů a 2 doskoky za 19 minut. Domácím patřily lepší šestky (dané 22-10) a také trojky (26/10 - 23/7).

Manny Ubilla (rozehrávač NH Ostrava): ”Po dvou porážkách s týmy ze špičky ligy jsme potřebovali zabrat. Začali jsme dobře, ve třetí periodě jsme šli trochu dolů, ale pak jsme se vrátili k naší hře a vyhráli.”

Adam Choleva (kouč NH Ostrava):
”Jsem šťastný za výhru, dnes šlo o to, kdo vydrží hrát konstantně celý zápas. Basket je nahoru dolů, záleží, jak dlouho jste dole, my jsme tam byli jen třetí čtvrtinu. Celý zápas jsme dobře bránili, chodili jsme za doskokem a věřili jsme ve výhru.”

Tomáš Grepl (kouč BK ARMEX Děčín): ”Úvod zápasu jsme prospali, pak jsme se zkoušeli přitáhnout. Nepovedená první čtvrtina nás stála zápas.”

Ondřej Šiška (rozehrávač BK ARMEX Děčín): ”Zápas se hodnotí těžko, jelikož jsme ho chtěli vyhrát. Začali jsme špatně, následně po pauze jsme měli moment, kdy jsme se dotáhli. Domácí byli lépe připraveni, hráli ze svých silných stránek, zatímco my jsme hráli dost zmatečně.”

• posílení pod košem

Potenciálně velmi napínavý duel, který se nejspíš bude rozhodovat až v závěru. Nová huť sice počítá už 4 porážky z posledních 5 zápasů, ale doma je o poznání silnější, navíc má v zádech dobytí Děčína z prvního utkání. Od té doby se už ale na Stodolní vypila spousta piva a Válečníci dramaticky proměnili svůj kádr. To se čerstvě týká i pozice pivota, kde poslední dobou nevýrazného Dodda nahradil nizozemský navrátilec Craig Osaikhwuwuomwan.

Utkání dvou ofenzivně neexcelujících týmů (průměr kolem 77 bodů) bude klíčem obrana a doskok, kde by si to měli rozdat zejména staronový muž Válečníků s domácím matadorem Petrem Bohačíkem. A důležité budou i souboje na perimetru, kde mají domácí poslední dobou číselně nevýrazného Ubillu, a hosté jednoho z top skórerů soutěže Nicholse. V případě jeho týmu bude důležité, jak se vyrovná s posledním výbuchem ve druhé půli v Opavě, kterou Děčín profičel o 40 bodů.

Výsledek prvního vzájemného utkání: 73-70

Absence Děčína: rozehrávač Randýsek

Saša Jankovič (asistent NH Ostrava): ”Děčín jsme v prvním kole na jeho půdě porazili. Od té doby však tým prošel několika změnami a bude nás čekat náročný zápas. S podporou našich fanoušků se chceme vrátit na vítěznou vlnu a vyvarovat se hluchých míst z posledních zápasů.”

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): ”Ostrava je tým, který nás na úvod dokázal porazit v našem domácím prostředí, když jsme neubránili hlavního rozehrávače Ubillu. Jeho obrana bude pro nás klíčová, protože z jeho hry těží podkošoví hráči Radukič, Heinzl a velezkušený Bohačík. Nejlepším střelcem je další Američan Vann, kterého potřebujeme udržet pod jeho střeleckým průměrem. Chceme odehrát co nejlepší utkání, abychom mohli ostravskému týmu vrátit porážku z prvního zápasu.”

Filip Sertič (křídlo BK ARMEX Děčín): ”Zápas s Ostravou bereme jako jeden z klíčových už z toho důvodu, že jsme s ní prohráli doma. Dalším důvodem je dostat se v tabulce nad ni. Hlavní úkol pro nás bude ubránit rozehrávače Ubillu, který nás doma hodně potrápil a pomohl Ostravě k výhře. Poté pro nás bude klíčové ubránit útočný doskok Heinzla a Bohačíka, kteří jsou známi velkým důrazem na doskoku. Našim úkolem je za každou cenu vyhrát a hrát od začátku až do konce, protože zápasy na Moravě jsou vždy těžké.”