Vyhledávaní

Velkého maršála s koněm učí Benda i duolingo

S ŘÍJNOVÝM LÍDREM KOOPERATIVA FAKTORU ZACHEM HANKINSEM Jsou američtí basketbalisté, kteří ve zdejší lize za celou sezonu o češtinu ani nezavadí. Anebo to s ní po pár pokusech kvůli vysokému stupni obtížnosti vzdají. Nový americký čahoun v nymburských službách Zach Hankins je ale docela jiný případ. Takový, co se ve zdejších končinách objeví jen skutečně zřídkakdy. Česky se začal učit sám, dokonce bez pomoci spoluhráčů či jiných učitelů.

Houškovo mistrovské dílo a Opava dál ničí!

ECHO 8. KOLA Na místo možného dramatu mezi Opavou a Pardubicemi snadná domácí práce pro trojkující slezské mašiny, nadále drtící soupeře na 70 bodech v obraně. Pandy v Kolíně otočily z minus 19 bodů po 25 minutách a ukončily sérii čtyř porážek, když se v koncovce svěřily do pevných rukou Pavla Houška. Stovkou ozdobený lup získal mistr na palubovce znovu oslabeného Olomoucka. I po 8 kolech je stále bezvítězné Brno, naopak druhou výhru brala Nová huť. Válečníci doma zvládli souboj s jen osmičlennou eskadrou Hradce Králové a Tuři stále bez top skórera Matěje Svobody zlomili před svými fanoušky ve třetí čtvrtině odboj pražských Sov a patří jim třetí příčka.

Hitovka druhého se třetím: na Opavu útočí Beksa!

PREVIEW 8. KOLA Největší pozornost v sobotním osmém dějství Kooperativa NBL se bude soustředit do Opavy, kam k souboji druhého se třetím přijíždí pardubická Beksa (18:00). Ve stejný čas se bude začínat v dalších třech halách – ve Svitavách, kam míří USK, v Děčíně, kde se po první výhře sezony představí Hradec Králové, a v Prostějově, kde bude v bitvě s domácím Olomouckem řádit mistrovský Nymburk. Už v 17:30 bude v Ostravě o svou první výhru usilovat Brno a v 17:45 se kolínští Medvědi pustí doma do posílené ústecké SLUNETY.

Sýkorův křest i oceán tuřích ztrát

ECHO VLOŽENÉHO DUELU 13. KOLA I přes vyrovnaný poločas (42-42) ve vloženém duelu 13. kola skončila pětizápasová vítězná série svitavských Turů, kteří padli na nymburské palubovce po úniku mistra ve třetí čtvrtině 98-76. Obhájce trofeje tak i bez prvního rozehrávače Bookera navázal už 66. ligovou výhru v řadě.

První s třetím: Co zvládnou v Nymburce Tuři?

VLOŽENÝ DUEL 13. KOLA Atraktivní souboj dvou týmů s velkýmí vítěznými sériemi se dnes večer chystá na nymburské palubovce (18:00), kam míří už pětkrát v řadě neporažení svitavští Tuři (bilance 5-2). I nadále jim však bude chybět nejlepší střelec Matěj Svoboda (potíže s kolenem). Domácí (7-0) budou zřejmě šetřit rozehrávače Bookera, který si hned v úvodu úterního zápasu Ligy mistrů pochroumal kotník.

Co mistrovi ještě víc odkrylo Tenerife

S VOJTĚCHEM HRUBANEM A MARTINEM PETERKOU Vlastně to byl malý zázrak – že nymburský tým hrál na pražské Královce až téměř do konce prsa na prsa se čtvrtým týmem ACB, i když ho na zádech tížil ukrutně těžký vak se 27 ztrátami. Jeho zátěž ale nakonec byla přece jen neúnosná a český mistr tak po 38 soutěžních výhrách poprvé padl (68-78). Ač jeho bilance v Lize mistrů se po porážce od největšího favorita skupiny C posunula jen na 3-1, důležitější je, co zápas týmu odkryl z globálnějšího pohledu. A i o tom promluvili dva reprezentanti – Vojtěch Hruban a Martin Peterka.

Velkou sérii utnulo 27 ztrát. Lup Beksy i Děčína

ECHO POHÁROVÉHO ÚTERÝ Českému mistrovi 5. listopadu skončila velká série 38 soutěžních výher v řadě, když většina jeho hráčů neměla den, tým nabral neuvěřitelných 27 ztrát a o zbytek se postarala velmi kvalitní obrana Tenerife, čtvrtého týmu španělské ligy. Ten před letošní největší návštěvou na pražské Královce (1850) zvítězil 68-78, i po 4. kole Ligy mistrů zůstal neporažen, naopak Nymburk zapsal první porážku v novém ročníku soutěže.

Ty problémy jsou přesně takové, jaké jsem čekal

S LUKÁŠEM PALYZOU PLUS VIDEO Nebýt jeho dvou chladnokrevně proměněných šestek pět sekund do konce základní hrací doby, jež Olomoucku doma s Děčínem zachránily aspoň prodloužení, i „falešného triple doublu“ s 27 body, 12 doskoky a 10 získanými fauly, měli by ambiciózní Hanáci po sedmi kolech bilanci 3-4 a dělili se až o osmou pozici v tabulce. Lukáš Palyza přitom na ony klíčové trestné hody celého zápasu šel až po timeoutu soupeře, tedy už poněkud vychladlý. A jednoho by mohly svírat obavy, i kvůli předchozím zkušenostem, kdy to ve velmi podobné situaci nedopadlo...

Dnes ve 20:00 v Praze: Nymburk versus 4. tým ACB

PŘED ÚTERNÍM POHÁROVÝM VEČEREM Vysokou kvalitou nabitý poslední finalista Ligy mistrů a aktuálně čtvrtý tým španělské ligy Iberostar Tenerife se v úterý od 20 hodin (vysílá Nova Sport 1) představí na pražské Královce v souboji 4. kola Ligy mistrů proti Nymburku. Půjde o jednoznačně největší domácí magnet a také o duel dvou dosud neporažených celků skupiny C.

Kuba? I my zíráme. Finále? Náš cíl. Určitě

S VÁCLAVEM BUJNOCHEM Když i spoluhráči kroutí hlavou nad tím, co v zápasech předvádí jeden z jejich kolegů. Když tým trojkařských specialistů začne bránit na 70 bodech. Když má po sedmi zápasech s bilancí 6-1 průměrný rozdíl mezi nastřílenými a inkasovanými body +21. A když jeho nejproduktivnější hráč je aktuáním top skórerem ligy s životní fazonou. Pak už na otázku, zda si to tým hned v úvodu sezony namířil do ligového finále, musíte odpovědět to, co opavský power forward Václav Bujnoch: