Vyhledávaní

Opava prohrává o 18 a reparát Sokolů

PREVIEW UTKÁNÍ ALPE ADRIA CUPU A NBL Směsice ligovo-pohárového programu stojí před fanoušky i ve čtvrteční večer, kdy si to Opava s Děčínem rozdají ve Slezsku v odvetě čtvrtfinále Alpe Adria Cupu (18:00), a v duelu druhého kola nadstavbové skupiny A2 Kooperativa NBL hradecký Kingspan pohostí kolínské Medvědy (19:00).

Sovy o třetí finále poháru. "Sem patříme"

S ONDŘEJEM SEHNALEM PŘED FINAL FOUR Bylo mu čtrnáct, když tehdy bronzový USK Praha naposledy vystoupal až do výšin Final Four Českého poháru. O to víc si nyní v klubu váží toho, že se do závěrečného turnaje probili, po 21bodovém čtvrtfinálovém sestřelu Olomoucka na jeho půdě. „Celý klub to bere jako úspěch. Konečně jsme se vrátili tam, kam, doufám, USK patří, tedy mezi domácí elitu. Semifinále s Opavou tak nebude všední zápas a my ho chceme vyhrát,“ podotkl rozehrávač basketbalistů pražského celku Ondřej Sehnal před semifinálovou bitvou, již oba týmy svedou v pátek 14. února (16:00) v hale plzeňské Lokomotivy. Ta bude celý podnik hostit.

Prodloužený pandí žal a povstání Slezanů

ECHO NBL A ALPE ADRIA CUPU Druhý díl čtyřdenního opavsko-děčínského trojboje vyzněl ve 2. kole skupiny A1 Kooperativa NBL jasně pro domácí Slezany (91-77), kteří opanovali rozhodnou třetí čtvrtinu 25-10 a vrátili soupeři vysokou pondělní porážku v Alpe Adria Cupu ze severu Čech. Méně už se dařilo ústecké SLUNETĚ v domácí odvetě čtvrtfinále Alpe Aria Cupu, kdy sice v základní hrací době dokázala vymazat sedmibodové manko z Vídně, ale po prodloužení zvítězila jen o bod (91-90), což její nadějnou pouť soutěží ukončilo.

Posílené Ústí na Vídeň. Opava s Děčínem díl 2

PREVIEW DUELŮ NBL A ALPE ADRIA CUPU Především pro některé týmy náročný program posledních týdnů uchystal na středu dvě utkání. Opava se v rámci čtyřdenního trojboje podruhé utká s Děčínem, tentokrát na domácí půdě v rámci nadstavby Kooperativa NBL (18:00). Ústí pak čeká rovněž v domácím stánku odveta čtvrtfinále Alpe Adria Cupu s Vídní (18:00), kdy bude muset dohánět sedmibodové manko z prvního zápasu.

Nymburk do play-off Ligy mistrů z prvního místa!

ECHO LIGY MISTRŮ Český šampion doma v posledním kole základní fáze Ligy mistrů přemohl díky lepší druhé půli řecké Peristeri 84-72, svou už tak skvělou bilanci vylepšil na konečných 12-2 (nejlepší v soutěži) a díky nečekanému triumfu už odepsaného Bambergu v prodloužení nad Tenerife dokonce vyhrál skupinu C, což znamená i výhodnějšího soupeře pro osmifinále. Ten se bude rekrutovat ze čtvrtých míst ostatních tří skupin.

Oslabená Beksa slaví. Děčín si poveze poklad

ECHO ALPE ADRIA CUPU Pardubická Beksa se i v oslabeném složení probila do semifinále Alpe Adria Cupu, jako první z celků NBL. V odvetě čtvrtfinále doma skolila zejména díky silné čtvrté čtvrtině (22-9) Levice 78-57 a po remíze z prvního utkání se raduje z postupu. Děčín na domácí půdě v prvním čtvrtfinálovém duelu využil nedělní ligové dotočné Opavy a zásluhou druhé půle, ovládnuté 48-29, ji přejel 85-67, čímž si vytvořil velmi výhodné předpolí pro čtvrteční odvetu ve Slezsku.