Vyhledávaní

Povstane Děčín? A Hradec proti Hradci o vše!

PREVIEW SOBOTY V SEMIFINÁLE A BARÁŽI Za stavu 1-2 v semifinálové sérii stojí před sobotním domácím Duelem 4 s Tury (18:00) už v nesnadné situaci děčínští Válečníci, kteří si již nesmějí dovolit zaváhat. Proto bude dnešní bitva tou dosud vůbec nejatraktivnější. A baráž o Kooperativa NBL bude v sobotu pokračovat druhým zápasem, v němž poslední celek letošní NBL Hradec Králové narazí od 19:00 v pražských Stodůlkách na jindřichohradecké Lions, kteří se sbírají z bolestivé páteční porážky s domácí GBA.

Kouzla muže s brýlemi a GBA krok od NBL

ECHO ZÁPASU 3 SEMIFINÁLE I STARTU BARÁŽE Násobně nebezpečnějším snajprem se v ochranných brýlích stal svitavský playmaker Adam Číž, který byl jedním z klíčových mužů při tuřím povstání v Děčíně ve třetím duelu semifinále Kooperativa NBL, po němž je druhý celek dlouhodobé části už jen dvě výhry od finále. První bitvou byl v Praze zahájen i barážový turnaj, kde na úvod domácí GBA po prodloužení složila Jindřichův Hradec a přiblížila se tak na dosah elitní soutěži.

Bohačík: Malé neštěstí. Bohačík: Slýcháme to

BIG BROTHER S BRATRY BOHAČÍKY V zápase se kromě „pár loktů“ ve clonách významně nepotkali. Přesto je jedna situace svedla dohromady natolik, že se rázem ocitl ve stresu i ten, kterého se vůbec netýkala. A stačilo k tomu tak málo – stejné číslo na dresu. Byla to scéna, která víc než co jiného připomínala vylučování ze společného domu v televizní reality show Big Brother (Velký bratr). A co že se ve druhém semifinálovém duelu v Nymburce bratrům Bohačíkovým vlastně přihodilo?

V Děčíně boj o výhru No.2. V baráži GBA na Lions

PREVIEW PÁTKU V NBL A BARÁŽI Dvěma důležitými duely pokračuje v páteční večer žhavý závěr sezony, a to hned na dvou frontách. V Děčíně v 18 hodin vypukne za stavu 1-1 už třetí díl semifinálové řeže mezi Válečníky a Tury. A v hale GBA Europe v pražských Stodůlkách odstartuje ve 20 hodin tříčlenná baráž o Kooperativa NBL, a to soubojem domácí GBA s Basketem Fio banka Jindřichův Hradec, kdy prestiž utkání zvyšuje zájem obou prvoligistů o nejvyšší soutěž. Baráž hraná systémem každý s každým pokračuje v sobotu od 19 hodin na stejném místě zápasem jindřichohradeckých Lions s posledním celkem letošní NBL, týmem Kingspan Královští sokoli Hradec Králové a vyvrcholí v neděli duelem Hradec Hrálové - GBA (17:00).

Třaskavé situace, které rozbouřily emoce Turů

Z TÁBORA TURŮ Stačily dva zápasy, aby vzplály neuhasitelné ohně. A už teď je jasné, že v semifinálové sérii mezi Tury a Válečníky se jich vznítí ještě celá řada. Zejména závěr druhé bitvy provázely výbušné emoce či potyčky, došlo i na vyloučení svitavského Pavla Slezáka a děčínského Lukáše Feštra a také na zranění v oblasti oka shodou okolností obou svitavských rozehrávačů Romana Marka a Adama Číže, kteří tak zápas nedohráli. Oba by ale ke třetímu duelu, který je na programu v pátek od 18:00 na severu Čech, podle dostupných informací měli být připraveni nastoupit, byť Číž, pro nějž je to za posledních pár měsíců už druhé větší oční zranění, zřejmě v ochranných brýlích.

Impérium se otřásalo v základech!

ECHO SEMIFINÁLE 2 V TEXTU A VIDEU Olomoucko stálo na dosah velké slávě. Dokonce dvojnásobné. Jedním super výsledkem mohlo vygumovat aktuální šňůru 52 vítězných ligových zápasů Nymburka a navrch jako první tým za 9 let dobýt jeho palubovku. Naposledy se to podařilo shodou okolností v semifinále play-off pardubické Bekse 19. května 2010.

Autrey děkuje Opavě za řežbu. A varuje Tury

S LAMBEM AUTREYM V den druhého semifinálového zápasu svých Válečníků ve Svitavách na facebookovém profilu Kooperativa NBL sebevědomě vyhlásil, že večer to bude 1-1. Šel s kůží na trh, ale nebál se toho ani trochu. A v utkáním samém pak dělal první poslední pro naplnění své „věštby“ – 23 body a 9 asistencemi přivedl Děčín k 11bodovému vítězství a srovnání série, která od pátku bude pokračovat na severu Čech.

Záhada pro Pumprlu a únava hanáckého základu

S JAVONTEM DOUGLASEM A PAVLEM PUMPRLOU Zápas skončil a hráči Olomoucka po něm okamžitě zamířili do kabiny, již dlouho plnilo tísnivé kostelní ticho. Důvod byl jasný – taková nálož, jaká tým potkala po remízovém prvním poločase ve druhých dvaceti minutách, byla hluboko za očekáváními celku, který chtěl v Nymburce způsobit překvapení. Dlouho se mu to dařilo, ale postupně zápasovému tempu podlehl. A v prvním semifinálovém klání padl vysoko 103-80.

Deset útoků ke zkáze a nový pes obranář

ECHO ZÁPASU 1 SEMIFINÁLE Prvních deset útoků druhého poločasu je stálo celý zápas a popravilo tak pro Olomoucko nadějnou, protože remízovou první půli semifinálového Duelu 1. V úvodním útoku třetí čtvrtiny se při průniku pod koš dopustil kroků Pelko, ve druhém jej neřešitelnou přihrávkou ve vymezeném území napodobil Dunans, ve třetím si vzal pod košem přetěžké zakončení centr Mikulič, ve čtvrtém – už po timeoutu kouče Benáčka – nezpracoval pod košem přihrávku Petr Bohačík, v šestém minul těžkou trojku Dunans, v sedmém při snaze o využití mismatche nezvládl krkolomný dvojtakt Pelko, v osmém chyboval při přihrávce v nájezdu Dunans, v devátém se při snaze projít dvoučlenným blokem dopustil kroků Douglas a v desátém navázal chybnou přihrávkou Pelko.

Věřím, že jednou to v Nymburce urveme!

PŘED SEMIFINÁLE S MARKEM SEHNALEM Den před vypuknutím série seděl doma u videa. Nesledoval však žádný oddychový film. Na obrazovce mu běžely akce nymburského soupeře. „Tohle snad dělá každý, ne?“ považoval tuto formu přípravy před velkou bitvou o finále Kooperativa NBL za samozřejmou forward Olomoucka Marek Sehnal, jehož tým čeká první semifinálový duel už dnes od 18 hodin na palubovce Polabanů. „Já se takhle připravuju dobrovolně a věnoval jsem tomu teď dost času,“ dodává člen druhé vlny Hanáků. A jeho slova jen dokládají, jak vážně k očekávané sérii s obhájcem trofeje po první medaili toužící Olomoucko přistupuje.