Vyhledávaní

Řádili Lee, Václav a trojkový automat Jan Š.!

ECHO SOBOTY V NBL Tuři nezvládli v Opavě jedinou čtvrtinu, ta se jim však stala osudnou. Prsty v tom však při hvězdné desetibodové sekvenci měl i domácí úderník Václav Bujnoch, který tak v jediném sobotním duelu 5. kola A1 pomohl Slezany udržet v dostihu o druhou příčku. V oddělení A2 se hrálo dvakrát a vítězové si o rozhodný náskok pokaždé řekli už v úvodní čtvrtině. Králem zápasu v Brně byl kolínský Lee Skinner, jehož takřka neomylná opakovačka vysázela 30 bodů. A USK stačilo doma s Novou hutí na 87 bodů pouhých 43 pokusů z pole! Když totiž máte trojky lepší než Houston Rockets, a jistý Jan Štěrba nemine ani jeden ze šesti pokusů, to se vám pak hraje skoro samo.

Fuller do dějin! Nečas 800! Náhradníci na výsluní!

ECHO PÁTKU V NBL Dechberoucí show a dva rekordy sezony z rukou olomouckého náhradníka Jona-Christophera Fullera. 800. ligový zápas Radka Nečase. 216 bodů v Nymburce. Úderná druhá vlna i famózní druhopoločasová defenziva Pardubic jako rozhodující faktory při složení Děčína. To byly hlavní body dvou výživných pátečních duelů pátého kola skupiny A1.

Proč se Ústí nebojí a proč by byla lepší Beksa

SE STANISLAVEM VOTROUBKEM Měli by se fanoušci SLUNETY po posledních dvou venkovních porážkách obávat o účast svého týmu v play-off? Je uhájení aktuální sedmé, nebo nejhůř osmé pozice v ohrožení? „Já doufám, že ne,“ nechce podporovat obavy hrající asistent Stanislav Votroubek. „Samozřejmě ještě zbývá šest zápasů a my máme výhru náskoku na Kolín a dvě na USK. Taky ale hrajeme čtyřikrát doma.“ Pandy mají navíc už zajištěné lepší vzájemné zápasy s Kolínem, který by tak musel v konečném účtování mít na přeskočení Severočechů o výhru víc, a s USK drží bilanci 2-1 na utkání a +11 bodů.

Už dnes odpoledne je tu hit na Dašické

PREVIEW 5. KOLA NADSTAVBY Do tří dnů je rozloženo páté kolo nadstavby Kooperativa NBL, v němž se chystají zajímavé duely v obou skupinách. V A1 se už v pátek utkají v třaskavém střetu Pardubice s Děčínem a po středě truchlící Nymburk půjde na Olomoucko. V sobotu se A1 v brzkém odpoledni dohraje bitvou kompletních skvader Opavy a Svitav. V A2 na sebe v sobotních duelech narazí USK s Ostravou a pozdě večer Brno s Kolínem. V neděli pak kolo uzavře utkání ústeckých Pand s Lions od Vajgaru.

Útok na triple? Netušil jsem. Nemáme statistiky

S ROMANEM MARKEM Mít svitavští hráči o poločasech k dispozici statistiky, možná by ho ta dvě čísla vyhecovala. Rozehrávač Roman Marko se v domácím duelu čtvrtého nadstavbového kola už po dvou čtvrtinách prezentoval skvělým double doublem za 12 bodů a 10 asistencí a chybělo tak doplnit „jen“ doskoky k premiérovému triple doublu 13leté ligové kariéry. Jenže svá asistenční čísla v tu dobu neznal a tak velký osobní milník opět zůstal nepokořen.

Tuři z 50 na 111! USK popravily šestky

ECHO STŘEDY V NBL Svitavy povstaly po čtyřech porážkách v řadě proti Olomoucku, když rozhodly v posledních dvou minutách. To byl v rámci čtvrtého kola nadstavby jediný středeční výsledek ve skupině A1. V oddělení A2 se toho dělo mnohem víc. Kolín doma skolil USK v prodloužení, když rozehrávač hostů Ondřej Sehnal minutou šestkou v samém konci základní hrací doby právě nastavení „umožnil“. NH ukořistila u Vajgaru už čtvrtou výhru v řadě a Ústí až v závěru ztratilo duel v Brně.

Trpět s Petrem Bendou

ECHO ODVETY OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ Celý druhý poločas seděl za košem u východu z haly a jeho pohled byl prázdný. Jeho zoufalství nezměrné. A jeho bezmoc nekonečná. V dosud největším zápase sezony, v tom, který měl kapitalizovat skvělé výsledky i hru týmu v soutěži, už po 15 minutách zůstal ležet na hřišti a nevypadal, že by se mohl brzy zvednout. Když sudí přerušili hru, byl odveden na lavičku a ještě před koncem druhé čtvrtiny odkulhal s obnaženým pravým chodidlem do šatny. Poločasová diagnóza byla krutá – utržená achilovka a s velkou pravděpodobností konec sezony pro 35letého veterána Petra Bendu. A o dvě čtvrtiny později skončila sezona i pro celý tým…

Odveta za 1968 je tu! Zvládne ji Nymburk?

PŘED ODVETOU OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ I SE VZPOMÍNKAMI LEGENDY Pro Nymburk je to dnes od 18:30 zápas dosavadního průběhu sezony. V odvetě osmifinále Ligy mistrů doma vyzve silný AEK Atény, který už na jeho palubovce dokázali čeští šampioni překvapivě setnout o deset bodů, a tenhle náskok si také přenášejí do domácího utkání. V něm mohou tedy prohrát i o devět bodů a stále budou postupovat.

O páté místo ve Svitavách, o osmé v Kolíně

PREVIEW STŘEDY V NBL Jeden duel A1 a kompletní program A2, to je středeční nabídka 4. kola nadstavby v Kooperativa NBL. V něm se na palubovce chřadnoucích Turů představí rozdováděné Olomoucko a pro oba celky půjde o vylepšení postavení na páté pozici právě vůči soupeři. Ve spodní šestce si to o osmý post rozdají v Kolíně domácí Medvědi se Sovami, kdy navíc Středočeši budou střílet jako diví kvůli zapojení do charity KKP. Nová huť zkusí vybojovat čtvrtou výhru v řadě na palubovce Lions a v téměř nočním duelu (začíná ve 20 hodin) se bude snažit zlomit ligovou bídu Brno, jež hostí lídra A2, tedy ústecké Pandy.

Do play-off Beksu nechtějí. Musí ji porážet teď!

S MARKEM SEHNALEM Měl jen deset minut mezi obědem a přednáškou z fyziologie na olomoucké univerzitě, ale tak velký výsledek, jakého tým dosáhl na palubovce Pardubic, by si zasloužil i lehce opožděný příchod do učebny. A tak forward Olomoucka neváhal a nadšeně vyprávěl. I z jeho slov je patrné, že ligový nováček se nespokojil s trochu nečekaným průnikem do A1, ale chce jít ještě výš. „Po postupu do horní šestky hrajeme bez tlaku, jsme uvolněnější, přicházejí i takovéhle výsledky a po dvou těsných porážkách v nadstavbě jsme do třetice konečně vyhráli,“ narazil Marek Sehnal na tříbodovou prohru v Děčíně a čtyřbodovou doma s Opavou, po nichž už následoval pardubický lup.