4.0

#11
6.0

Nová huť nezastavila propad

Monstr výkon Ladislava Pecky s 26 body a 12 doskoky byl základem knockoutu uděleného Nové huti (102-75), jež i v Ústí potvrdila, že venkovní zápasy nebývají jejím šálkem kávy.  A vzhledem k tomu, že se na ni čerstvě dotáhli Tuři, dostává se po třetí porážce v řadě její play-off tiket opět do nemalého ohrožení. I Sluneta se k ní přiblížila na 3 vítězství s výhodou lepších vzájemných zápasů.

Pandy (stále bez rozehrávače Hookera) byly v kulise 1015 diváků galakticky lepší především na doskoku (46-18, 22 bodů z druhých šancí) a ve dvojkové střelbě (48/33 – 35/17). Pecku nejvíc doplnili Jiříček (19+9 doskoků), Barham (17), Bosák (13) a Čarnecký (12 asistencí). Za hosty 17 bodů vsítil Kerr a po 16 Bratčenkov a Číž.

Hostům vystačila nádrž s energií jen na prvních 15 minut (35-34), kdy je 13 body držel nad hladinou Kerr. Pak se NH zamotala do spirály chyb, minutých střel s návaznou technickou chybou pro Igrutinoviče (tentokrát jen 8 bodů, navíc 6 ztrát) a nezastavitelné domácí duo Pecka (do půle 17) – Jiříček (12) vysunulo poločasové skore na 48-37.

Po třetí čtvrtině, v níž se rozdíl držel na úrovni 15 bodů, se zdálo být rozhodnuto, ale po třech trojkách Bratčenkova, Číže a Bohačíka se NH ještě prokousala na 72-64. Jenže odpověď Slunety byla zdrcující – skórovala v sedmi následujících útocích v řadě a vystoupala do trháku 89-66.

Vzájemné zápasy v sezoně: 1-2

Ač se Nová huť před posledními dvěma porážkami mocně rozjela, přece i ve své vrcholné fazoně má své limity. V sezoně zatím dokázala zvítězit venku pouze u Vajgaru (dvakrát) a v Kolíně (jednou), jinak svou bilanci výher založila především na domácích úspěších. To je dílčí výhoda i pro Slunetu, která by v případě výhry snížila manko na osmou NH na tři výhry.

Pandy potřebují po posledních zápasech zvednout četnost trestných hodů, snížit ztráty a přidat na doskoku, NH pak zvýšit úspěšnost své střelby.

Vladimír Hejl (křídlo Sluneta Ústí): „Ostrava letos dokázala porazit nejednoho favorita, v tabulce jí na paty šlapou Svitavy, a tak do Ústí přijede určitě vyhrát. My jsme měli na USK velký výpadek v útočné fázi a nenavázali jsme na dobré výkony z předchozích zápasů, a to chceme v zápase s Ostravou napravit.“

Dušan Medvecký (kouč NH Ostrava): „Čeká nás soupeř, se kterým bychom chtěli vyhrát. Pohlídat si začátek po dlouhé cestě a útočnou sílu Slunety bude naším hlavním cílem. Pokud jde o naši novou posilu Pavla Nováka, je to zkušený hráč na pozici 3, který dokáže jak skórovat, tak přitvrdit na obranné polovině, má čich na doskok a já věřím, že bude pro tým přínosem.“

Atrakce utkání: vystoupení Basta Cheerleaders a ústeckých trumpetistů, poločasová soutěž v nafukovacím fotbale, soutěž o nejhlučnější fanoušky.