mmcité Brno

#55
16.0

Pandy udržely naději na play-off

Ústí dokázalo i přes třetí zápas v šesti dnech sebrat všechny síly a zdolalo Brno jasně 76:60 a při současné prohře Ostravy ve Svitavách mají v posledním kole na hřišti Jindřichova Hradce postup ve svých rukou.

Vyrovnaný průběh prvního poločasu pro sebe domácí Sluneta zlomila šňůrou patnácti bodů během druhého období. Dva koše hostujícího playmakera Warea dělilo více než pět minut a hosté mezitím prohrávali o osmnáct bodů.

Brno ani po přestávce příliš nezabralo a ve třetí desetiminutovce narostl náskok na třiadvacet bodů. Hosté pak zabrali v poslední čtvrtině, ale blíže, než na šestnáct bodů se nedostali a od posledních Orlů se před play-out příliš neutrhnou.

Domácí Pandy při rovnosti ztrát obou týmů byli lepší ve střelbě, dali devět trojek a zničili soupeře 40:28 na doskoku. Čtyři dvouciferné střelce vítězů vedl s 20 body Thompson, čtrnáct bodů přidal velmi efektivní střelbou Pavel Bosák. Hosty táhl se 16 body Ware.

Zoran Helbich (trenér mmcité Brno): „Gratulace kolegovi k vítězství a hodnocení? Co máme hodnotit, prohráli jsme zápas v prvním poločase. Přišli jsme s nějakým nasazením, že chceme vyhrát, ale to jsme neukázali na kurtu. Zápas, ve kterém dáme pět trojek z dvaceti a naším procentem úspěšnosti, je těžké vyhrát, navíc se soupeřem, který využije velmi chytře a takticky každou miss-match situaci a my naopak vůbec ne. Gratulace ještě jednou, my jedeme dál, teď nás v úterý čekají Svitavy a pak se budeme těšit na play-out.

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí nad Labem): „Děkuji za gratulace, my jsme první poločas zvládli udržet Brno na 26 bodech. Důležité je říci oslabené Brno (bez Tomance a Mikuliče). Nám se naopak do sestavy vrátil Filip Šmíd, což se ukázalo jako velice důležité, hlavně z pohledu obrany. Částečně souhlasím s kolegou, že jsme dobře řešili ty miss-matchové situace, rozhodně ne výborně, ale je to jedna z věcí, na kterou jsme se připravovali, protože jsme věděli, že Brno řeší clonu na míč nějakým způsobem a tušili jsme, že to takhle budou řešit dál, k nějakému ideálu to mělo daleko, ale bylo to rozhodně lepší, než v posledním zápase. Jsem rád, že jsem mohl dát minuty všem klukům a že jsme to dohráli, tak jak jsme to dohráli a všichni vědí, o co jde a v úterý jedeme do Jindřichova Hradce na zápas sezóny – všechno nebo nic.“

3 25 28 2 11 9 17 17 12 11 61 60

Absence Brna: power forward Tomanec (zranění ruky), křídelník Mikulič (bolesti zad), rozehrávač Jimramovský (zranění nohy).

Absence Ústí: křídelník Šmíd (záda – nejistý start).

Náročný program Slunety pokračuje pátečním klíčovým zápasem. Třetí utkání v šesti dnech je pro domácí absolutně kritický, protože už nemají po úterním debaklu v Ostravě postup ve svých rukou. Ostravu čeká těžký zápas ve Svitavách, ale při současné formě Slunety nebude domácí duel s Brnem také procházkou růžovým sadem. Brňané prohráli poslední tři duely a přišli o šanci na postup do play-off, proto chtějí získat především co nejlepší postavení před play-out a zkusit potrápit soupeře bojujícího o vyřazovací boje.

Zoran Helbich (trenér mmcité Brno): „Utkáním v Jindřichově Hradci jsme přišli o možnost postupu do play-off a každý další zápas je tak pro nás bojem o co nejlepší pozici před začátkem play-out. Domácí, kteří ještě bojují o postup mezi nejlepších osm, nám určitě nedají nic zadarmo. Navíc jsme bez dvou hráčů základní rotace, jedeme dlouhou cestu na soupeřovu palubovku, takže nás nečeká nic lehkého. Neskládáme však zbraně a popereme se v Ústí o vítězství.“

Stanislav Votroubek (forward SLUNETA Ústí nad Labem): „Už to sice není v našich rukách, ale my teď musíme splnit naši část, tedy vyhrát poslední dvě utkání, a pak doufat, že Ostrava klopýtne. Brno ale určitě nepřijede jenom odehrát zápas, určitě bude chtít dokázat narůstající formu. My se musíme hodně rychle oklepat z výkonu v Ostravě a ukázat soupeři, kdo hraje na domácí palubovce.“