mmcité Brno
20

mmcité Brno

Brno loupilo u Vajgaru

Hráči Brna vyhráli i druhý zápas v play-out, znovu o dva body, tentokrát 68-70, když zvítězili na horké palubovce Jindřichova Hradce.

Po vyrovnané první čtvrtině se hosté utrhli v druhém období a do poločasu si přenesli sedmibodový náskok. Třetí desetiminutovka ale patřila domácím, kteří stáhli před poslední čtvrtinou na rozdíl jediného bodu. Rozhodovalo se tak až v závěru, kde měli nejprve navrch hosté, ale dvě a půl minuty před koncem otočil skóre košem Lipkins. Lions vedli ještě v poslední minutě o bod, ale pak dostali koš a dva trestné hody  a v závěru minul potenciálně vítěznou trojku Šoula.

Brno díky lepší střelbě z dvojek překonalo i dvacet ztracených míčů a trápení z trojkového prostoru. Navíc bylo lepší na doskoku 37-44 a střílelo o jedenáct více trestných hodů. Vítěze vedl mladík Hrabovský s 19 body, po čtrnácti přihodili Křemen a Turman. Lions drželi osmnáctibodový Brooks a Canty, který dal 14 bodů.

Zoran Helbich (kouč mmcité Brno): „Každé vítězství ve fázi play-out je velmi cenné. Děkuji hráčům, že ukázali svůj charakter a pevné nervy. Dokonce i kontrolu, jestli mohu říci - ne od začátku, ale od druhé půle. Ukázalo se, že náskok z prvního poločasu byl velmi platný. Měli jsme trochu lepší nervy v koncovce. Makali jsme hodně na Brooksovi a to se mi líbilo hodně. Ukázalo se, že to byla dobrá taktika. Nečetli jsme dobře útok, nezastavovali jsme soupeře dobře na zadní lajně. Dostali jsme hodně jednoduchých košů a to, že jsme vyhráli, je o tom, že jsme porazili Hradec na doskoku. Samozřejmě, co mě nejvíc trápí, je to, že jsme měli 20 ztracených balonů, ale máme mladý tým. Jinak jsem šťastný.“

Karel Forejt (kouč Lions Jindřichův Hradec): „Hlavně za výkon v prvním poločase zasloužená výhra Brna. I když jsem se snažil apelovat na hráče, že Brno bez Warea a Mikuliče bude možná ještě víc nebezpečné, protože bude hrát mnohem týmověji a bude bojovat a mladí hráči budou bojovat o své místo na slunci, tak většina hráčů to nebrala vážně. Velká kritika za to, co jsme předvedli v prvním poločase. Na druhou stranu si myslím, že Brno velice dobře bránilo. Bohužel nám v prvním poločase nehráli centři. Pozice 5 byla velmi chabá a to udalo ráz utkání. My jsme se chtěli opřít o kvalitní obraný doskok a z toho těžit z rychlých protiútoků. Chyběl nám ale mozek, hráči vůbec nepoužívali hlavu a to samé se vlastně stalo i v samotném závěru. Mohli jsme jít pro klidnou dvojku a my hledáme vítěznou trojku. Nechápu to.“

13 31 44 3 9 7 20 19 19 0 73 70

Absence Brna: rozehrávači Jimramovský (zranění nohy) a Ware (rodinné důvody).

Brněnští hráči se v minulém kole cennou výhrou nad Ostravou vzdálili poslednímu Prostějovu a blíží se k záchraně v soutěži. Teď je však čeká těžký duel na palubovce Lions, kteří jsou doma velmi silní a v minulém kole zde rozstříleli Orly. Ve čtyřech vzájemných zápasech v sezoně se zatím vždy radoval domácí tým a vždy to byla slušná přestřelka.

Jiří Šoula (guard Lions Jindřichův Hradec): „V posledním zápase proti Brnu jsme dokázali na domácí palubovce vyhrát, ale nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Musíme se snažit zastavit jeho klíčové hráče a přechod do útoku. Rádi bychom navázali na poslední zápas, co se týče týmového výkonu. Avšak musíme podat konzistentní výkon po celých 40 minut. Výhra nad Brnem nám zajistí určitou pohodu a v dalších venkovních zápasech budeme moci hrát uvolněněji a bojovat o první místo v tabulce play-out. K tomu budeme opět potřebovat podporu diváků, kteří jsou, jako vždy, naší velkou podporou!“

Zoran Helbich (kouč mmcité Brno): „Skupina play-out přináší vyrovnaná a dramatická utkání. S Hradcem takové zápasy hrajeme po celou sezonu, ať už doma, či na jeho palubovce, odkud jsme naposledy odjížděli s porážkou. Dnes bychom chtěli být po 40 minutách my tím šťastnějším týmem, zároveň však víme, že vítězství posune oba celky k jistotě záchrany v soutěži. Osa soupeře Lipkins - Brooks - Zuzák, doplněná o Šoulu, je dravá i zkušená, my však máme co nabídnout. Bude to boj a věříme, že zvítězíme.“