58

18
9

Beksa bez opor a bez šance

Při dané zdravotní situaci Pardubic, hrajících své poslední utkání dlouhodobé části, se při nájezdu Nymburka nedal výrazně jiný výsledek čekat. JIP na domácí půdě bez opor Vyorala, Burnetta, Dunanse a Slaniny (během utkání se navíc zranil Škranc) padl o parník 52-99 a ve čtvrtfinále narazí na třetí Kolín.

Ráz utkání určila už první čtvrtina (12-29) s poměrem bodů zpod koše 10-22. V poločase s 13 ztrátami Pardubic hosté i bez Obasohana a Kříže kralovali 24-53 a až 15 minut do konce se domácí dostali aspoň na 30 bodů. V utkání měli jediného dvojciferného střelce Švrdlíka (15+9 doskoků).

Vítězům veleli Palyza (21, trojky 6/4), Zimmerman (18+13 doskoků), Harding (13) a Kovář (12). Nymburk dominoval zpod koše (32-60), z trojek (3-8), na útočných doskocích (13-20, body z nich 10-21) i ve ztrátách (18-9).

Adam Konvalinka (trenér BK JIP Pardubice): ”Hodnotí se to těžko. Věděli jsme, že jsme v hodně okleštěné sestavě, ale před zápasem jsme se bavili o tom, že se nebudeme koukat na skóre, jako spíš na to, jak bude vypadat naše hra. V tomhle jsme absolutně propadli. Doufám, že už takhle nikdy hrát nebudeme. Nebavím se o tom, že uděláme chyby, že poztrácíme nějaké jednoduché balóny, ale spíš o tom, jak na hřišti vypadáme.”

Kamil Švrdlík (power forward BK JIP Pardubice): ”Mé hodnocení? Katastrofa. Samozřejmě, někdo nehrál, měli jsme nějaké absence, ale jak jsme si po zápase v Opavě mysleli, že máme širší kádr a že se můžeme spolehnout i na ostatní kluky, tak to ještě takhle asi není. Náš výkon byl hrozný."

Oren Amiel (trenér ERA Basketball Nymburk): ”Zápas vlastně ani nemám jak hodnotit. Snažili jsme se rozprostřít minuty mezi větší počet hráčů, včetně mladších hráčů. Co se týče naší hry, byl jsem spokojen, včetně výkonu mladých hráčů. Pokud hrají dostatečně tvrdě a nechávají na hřišti to, co můžou, tak se drobné chyby ztratí.”

Luboš Kovář (power forward ERA Basketball Nymburk): ”Věděli jsme, že Pardubice nebudou mít čtyři hráče ze základní rotace, tudíž jsme zápas hlavně nesměli podcenit, což se povedlo. Na začátku jsme si vypracovali velký náskok, který jsme jenom zvyšovali. Myslím si, že soupeře jsme k ničemu nepustili.”

Vzájemné zápasy v této sezoně: 91-97, 59-105, 77-109

Absence Pardubic: guard Burnett (zranění), forward Výcha (zranění), rozehrávač Dvořák (zranění), rozehrávač Vyoral (zranění, start nejistý), power forwardi Slanina (zranění, start nejistý), Heřman (zranění, start nejistý), guard Dunans (zranění ze závěru posledního utkání, start nejistý)

Absence Nymburka: rozehrávač Obasohan (po nemoci), power forward Kříž (čeká na výsledky vyšetření poraněného kolena z utkání na USK)

Vzhledem k situaci v tabulce, kde už oba týmy mají před play-off své jisté, i k rozsáhlé marodce Beksy bude duel oběma celkům sloužit zejména jako dobrá příprava na závěr sezony. Nymburku, nyní netrpělivě čekajícímu na výsledky vyšetření Martina Kříže, už se vrátí do sestavy guard Harding, naopak domácím bude zřejmě jako naposledy v Opavě chybět záplava opor.

Adam Konvalinka (kouč BK JIP Pardubice): ”Hrát v kompletním složení, myslím, že můžeme být Nymburku velkým protivníkem. Nechci říkat, že nám nezáleží na tom, jak zápas dopadne, ale větší koncentraci už dáváme blížící se čtvrtfinálové sérii. Každopádně utkání s Nymburkem pro nás bude nejlepší možný test, kterým můžeme projít. Budeme se snažit rozložit minuty mezi hráče tak, aby se všichni dostali na hřiště. Za klíčové faktory považuji jednoznačně doskok a rychlý návrat do obrany, včetně komunikace.”

Tomáš Tkadlec (guard BK JIP Pardubice): ”Měli bychom se držet naší rychlé hry a obecně věcí, které chceme v naší hře mít. Pokud budeme hrát rychle, mít dost útočných doskoků a eliminujeme zbytečné ztráty, mohli bychom proti Nymburku tentokrát i doma odehrát dobrý zápas. Každopádně je pro nás dobře, že před play-off budeme hrát právě s Nymburkem. Vždycky, když se hraje proti tak dobrému soupeři, je to to nejlepší, co se může stát, protože když se srovnáte s tím nejlepším, nemůže vás už pak nic překvapit.”

Jerrick Harding (guard ERA Basketball Nymburk): „Minulý zápas v Pardubicích mi vyšel, ale na to teď vůbec nemyslím. Jsem hlavně rád, že jsem opět připravený pomoct spoluhráčům. Výsledek sice pro nás nehraje roli směrem k tabulce, ale pro nás je důležitý každý zápas. Zvláště teď, když se připravujeme na Final-8 Ligy mistrů. Nemůžeme si dovolit polevit a naopak musíme dál makat, rozvíjet naši hru a vytvářet si správné návyky.“

Aleksander Sekulič (asistent ERA Basketball Nymburk): „Není to pro nás lehké období, protože se těžko hledá motivace, jelikož naše umístění v tabulce už je jisté. Ale v Nymburce chceme vyhrávat každý zápas a to platí i pro tento. Zároveň máme své vlastní cíle a úkoly v rámci přípravy na Final-8. A zároveň si musíme dát pozor na dobrou formu Pardubic.“