Vyhledávaní

Děčín nad propastí a zuřivý boj o 7. i 8. místo!

PREVIEW 9. KOLA NADSTAVBY Sobotní dění v Kooperativa NBL bude v plné palbě. To znamená šest zápasů, všechny s jednotným startem v 18:00. O co v nich půjde? Hlavní pozornost se soustředí do Opavy, kde si buď domácí definitivně zajistí třetí příčku, anebo si hosté z Děčína prodlouží naději na stejné umístění až do posledního kola. Do Pardubic míří možná už zásadně oslabený mistr a Olomoucko se Svitavami už budou především vylepšovat formu před play-off. V A2 bude horko hned ve dvou zápasech. SLUNETA doma musí uspět s Brnem pro udržení odstupu od USK, který se v domácím souboji s Kolínem utká o osmé místo, a ve druhém plánu i o udržení minimálního manka na Ústí. Jen v utkání Ostravy s Lions už napětí spojené s útokem na play-off bude chybět.

Kolínský power forward Lee Skinner potvrdil i v duelu s Basketem Fio banka svou pozici premianta pořadí ratingu v aktuální sezoně, a to hned druhým TOP výkonem tohoto ročníku: 34 bodů, střelba z pole 18/13, trestné hody 9/7, 14 doskoků, z toho 8 v útoku, 4 zisky, 3 asistence, 6 získaných faulů a rating 53! Od roku 1998 zažila NBL jen tucet výkonů s vyšší hodnotou užitečnosti, než měl ten Američanův ze středečního večera...

Beksa už bude druhá a USK dál žije

ECHO STŘEDY V NBL Beksa si i po ztrátě téměř kompletního 26bodového vedení v premiérovém domácím utkání Hanáků na olomoucké půdě zajistila druhé místo po nadstavbě. Nymburk doma v první čtvrtině ani jednou nefauloval a o tři body prohrával, ale pak proti Opavě spustil 110bodovou mašinu. V oddělení A2 Brno doma podruhé v řadě ztratilo zápas o bod v prodloužení a USK dál žije svůj „sedmý sen“. Kolín za dechberoucího výkonu Leeho Skinnera ve druhé půli zničil Lions a Ústí ve svém stánku potvrdilo tabulkový náskok výhrou nad Novou hutí. Takových bylo pět středečních duelů osmého nadstavbového kola.

Půlpán novým vládcem českého pole U22!

RANKING ČECHŮ U22 V posledním období spíše záložní rozehrávač pardubické Beksy Viktor Půlpán vystoupal i při větší náročnosti zápasů v A1 do čela pořadí českých hráčů do 22 let podle užitečnosti. S průměrem 11,21 přeskočil po sedmi kolech nadstavby nyní už reprezentačního kolegu Ondřeje Sehnala z USK (10,93). Půlpánovi patřilo 45. místo v celkovém pořadí Kooperativa NBL a ještě lépe by dopadl pouze v rámci nadstavby, kde zatím produkuje průměry 9,6 bodu, 4 asistence, 2,7 zisku a 3,3 doskoku za téměř 24 minut s užitečností 13,7.

Nováček poprvé v Olomouci! A boje o play-off

PREVIEW STŘEDY V NBL Až v osmém kole nadstavby bude pokřtěna druhá domácí hala Hanáků. Ti se ve středu od 17:30 poprvé v této sezoně představí v olomouckém stánku při Gymnáziu Čajkovského, kde se utkají s pardubickou Beksou. Ta si už může definitivně zajistit druhé místo před play-off. Ve skupině A1 se hraje ještě jedno utkání, v němž mistrovský Nymburk hostí třetí Opavu. V A2 jsou na programu tři duely a ve všech třech půjde o pozice pro play-off. Kolín se doma chystá na Lions, Ústí na Ostravu a USK v Brně na domácí mmcité+.

Pesimista Jan: Šance 10 procent. Sestra inspiruje

S JANEM KŘIVÁNKEM Zázrak? Ne, Jan Křivánek by byl ve výběru vhodného příměru střídmější. Proto řekl „jen“ velký úspěch. Nazval by tak výstup téměř ze dna, na něž se USK dostal na konci ledna po sekvenci 10 porážek z 11 zápasů, až na sedmou příčku, znamenající kýžené vyhnutí se Nymburku ve čtvrtfinále play-off. Sovy se k tomuto milníku přiblížily „na dosah ruky“ (rozuměj rozdíl jedné výhry) po nebývale skvěle sehrané koncovce s Ústím v sedmém kole A2. Vnuk slavného dědy však relativizuje i tuhle rodící se euforii. „Naše šance je stále desetiprocentní,“ podotýká v následujícím interview mladý pesimista, který však se svým týmem bude dělat první poslední, aby se v závěrečných třech kolech tahle desetiprocentní naděje naplnila a celek ještě vylepšil aktuální hitový úsek s 8 výhrami z 10 zápasů.

Tuři útoku zbavení, JIP v trháku, USK opět blíž!

ECHO SOBOTY V NBL Pardubice jsou po přesvědčivém zdolání Svitav o další krok blíž ke druhému místu. Děčín po domácí porážce s Nymburkem na ně tři kola do konce ztrácí už tři výhry. Únorový MVP Devon Bookert 31 body táhl trojkařské soví mágy k vítězné koncovce s Ústím, což USK přiblížilo k sedmému soupeři na rozdíl jediné výhry, navíc s lepšími vzájemnými zápasy! Kolín v Ostravě nezvládl poslední minutu a je o výhru mimo play-off. A Brno si dojelo pro jistou výhru k Vajgaru. Takové jsou hlavní zprávy z pěti sobotních bitev nadstavby v Kooperativa NBL.

Dvakrát do televize a palubovky hoří!

PREVIEW 7. KOLA NADSTAVBY Tuhé bitvy, v nichž půjde stále o víc, se chystají v sobotu a pondělí v sedmém kole nadstavby Kooperativa NBL, v němž se NH Ostrava přidá k charitativní akci Každý koš pomáhá. Ve skupině A1 bude Beksa v sobotním TV derby s Tury bojovat doma o udržení náskoku na druhém místě. Děčín se před svými fanoušky pokusí o „nemožné“ proti Nymburku, aby zvýšil svou naději na alespoň třetí místo, a v pondělní TV dohrávce přijde na řadu bitva Opavy s Olomouckem. V A2 se velká pozornost koncentruje především na sobotní duely USK s Ústím a Ostravy s Kolínem, neboť v nich je ukryto velké „play-off napětí“.  Třeím zápasem skupiny bude opět v sobotu střet Lions a mmcité+.

Sezona bolesti, smůly a evropského paradoxu

S JANEM TOMANCEM Už 18. listopadu se pro mmcité+ takřka fatálně zlomila sezona. Ligová sezona. Tým přišel ze zdravotních důvodů o mikrovlnného snajpra z rozehry Briana Sullivana, jednoho z ligových top skórerů, a ztratil tak údernost. V polovině listopadu ze hry vypadl i jeden z tehdy nejvytíženějších mužů NBL, křídelník Radek Pumprla, který chyběl až do Vánoc, a když se vrátil, vydržel jen do konce základní části, kdy jej vyřadily do konce sezony utržené křížové vazy. Tým na vlně dalších zranění a nemocí postupně přicházel o šanci na play-off, přesto dál zářil při své premiéře v Alpe Adria Cupu. V něm mu v pondělí uniklo finále - o jediný koš. Další dávka smůly. Ta se týmu nepřestala lepit na paty ani dva dny nato v lize, kdy mu Nová huť dvěma neuvěřitelnými trefami v poslední vteřině čtvrté čtvrtiny i prodloužení sebrala nejtěsnějším možným způsobem další zápas. A proto se nedalo jinak, než se kapitána Brňanů Jana Tomance na startu rozhovoru zeptat, zda…

„Jako bych v hale ani nebyl“

VELMI OSOBNÍ ZPOVĚĎ FATALISTY PETRA BENDY Seděl za košem, ve společnosti své ženy Mariky, někdejší volejbalové šampionky, a ač jeho pohled během druhé půle směřoval k palubovce, nesledoval dění na ní. Mířil daleko za ni, mimo halu. Petru Bendovi se hlavou honil úplně jiný zápas a až druhý den se musel ptát spoluhráčů, jak vlastně druhý poločas a především hořký závěr osmifinálové odvety Ligy mistrů proti AEK Atény probíhal. Bylo toho v tu chvíli na něj moc. Vypadnout z utkání už po 15 minutách kvůli vážnému zranění, nikoli prvnímu za poslední roky, a ještě ztratit postup tři vteřiny před koncem veletěžkou trojkou soupeře, to už je trochu příliš i na 35letého nymburského veterána, který usedl do zpovědnice NBL.cz k velmi osobnímu rozhovoru.