21
12

mmcité Brno

Ztrátový poločas popravil Brno

11 ztrát v první půli znamenalo naprostou zhoubu pro mmcité, jež při premiéře v bohunickém univerzitním kampusu inkasovalo za prvních 20 minut 58 bodů, a protože samo dalo jen 39, bylo už tady rozhodnuto o vítězi. Děčín, jehož aktivní obrana je při současné nemožnosti zastavovat protiútoky fauly velkým plusem, po 9 ziscích pálil okamžitě dopředu a jeho 20 brejkových bodů představovalo pro domácí už do půle velikou pohromu. Do role popravčích se obsadili perimetroví muži Bažant (16 bodů, trojky 4/3) s Vyoralem (11). Jejich tým měl navíc už po 20 minutách trojkovou bilanci 15/6.

Brnu, jež do půle použilo jen 8 faulů (Děčín 6), opět citelně chyběl kapitán Křemen. Jeho tým sice vyhrál před 412 diváky druhý poločas 40-32, ale to už nemohlo stačit. A ani milosrdný výsledek 79-90 nedokázal zamaskovat, že mmcité prohrávalo ve třetí čtvrtině už propastným rozdílem 30 bodů.

ARMEX měl díky poměru ztrát (22-13, zisky 7-15) o 13 střel z pole navíc a ještě výrazněji dominoval v produkci laviček (8-31). Top skórera Bažanta (18) následovali Vyoral (16) a Pomikálek (14). Z Brňanů se blýskl rozehrávač Sinadinovič 21 body a 6 asistencemi, v závěsu za ním byli Zachrla (17) s Paintrem, jehož 17 bodů a 9 doskoků však zahalil šedý mrak šesti ztrát.

12 19 31 2 21 15 12 15 12 4 112 90

Hala míčových sportů v univerzitním areálu v brněnských Bohunicích zažije v úterý večer premiérové představení v Kooperativa NBL. I tým mmcité se bude chtít v letošní sezoně ukázat v nové a lepší fazoně, aby i čtvrtý rok v lize neokupoval jen chvost tabulky, proto fanoušci mohou být zvědavi na jeho první výkony.

V úvodní bitvě na pražské Folimance dlouho držel naději na úspěch, ale svou hru nedokázal produkovat celých 40 minut, v dresu domácích navíc skvělý výkon podal nový power forward Madsen. Brňané by však ke vstupnímu domácímu duelu potřebovali plnou soupisku, tedy včetně kapitána Křemena, který v prvním utkání nenastoupil.

Děčín přijíždí jako favorit, ovšem bude se muset vypořádat s houževnatým odporem protivníka a zejména s jeho novými věžáky pod košem. Painter i Simpson zapsali s USK oba double-double, skokan Simpson byl navíc lídrem kola v Kooperativa Faktoru (s 11 body).

Pavel Budínský (kouč BK ARMEX Děčín): „Do Brna jedeme s pokorou a respektem. Všichni víme, že tato utkání, ve kterých budeme papírovými favority, bývají velmi nevyzpytatelná. Papír snese cokoli, ale rozhodovat se bude na hřišti. Musíme být velmi koncentrováni a hrát svoji hru plných čtyřicet minut. Pak můžeme pomýšlet na výhru.“

Ondřej Šiška (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „Do Brna jedeme samozřejmě s cílem vyhrát. První kola soutěže jsou vždy nevyzpytatelná, takže soupeře nesmíme podcenit a dobře se na něj připravit. Brno se bude chtít předvést v nové hale v dobrém světle, pro nás bude důležité vyvarovat se zbytečných ztrát, zvláště pak v přechodové části, a k tomu si musíme pohlídat doskok.“

Doprava do haly: ke kampusu jezdí linky MHD číslo 50, 60, 69, 25, 26, 61, 37, 82. Pokud jsou fanoušci motorizovaní, mohou využít parkoviště u haly nebo odstavných ploch v okolí (OC Campus Square a přilehlá parkoviště). Hala je na adrese Kamenice 5, sportovní areál v Kampusu MU Brno.