10

#16
10.0

Pandy stále nejde zastavit

Laufující SLUNETA zvádla i duel v Hradci Králové (90-106) a má tak na začátku sezony v obou soutěžích dokonalou bilanci 5-0. V poločase i po 40 minutách měla vždy nejméně 65procentní palbu z pole a celkem napočítala čtyři dvacetibodové střelce! Těmi byli Pecka (23), Svejcar (23, trojky 5/4), Houška (21+10 doskoků, 5 asistencí) a Brown (21+7 asistencí). Domácí sice stříleli za 50 procent, ale při zatím v průměru 98bodové obraně ani to nebylo dostačující.

Sokoly nejvíc sytili Tresač (23+6 asistencí, trojky 10/6), Lošonský (20), Stamenkovič (14+10 asistencí a 6 doskoků) a Sedmák (11). Největší rozdíl v utkání udělaly dané dvojky (22-29), skvělé ústecké trojky (18/12, domácí 29/13), lepší body z brejků (5-12) i doskoky (26-35).

Hosté vedli už od konce první části a po 22 minutách jejich náskok vyskočil až na 19 bodů. Jenže pak domácí rozpoutali velké trojkobití a sedmi projektily se osm minut do konce přitáhli až na 77-80. Poté ale přišla střelecká vlna pro změnu v podání Ústí a bylo po nadějích nadále bezvítězných Sokolů.

6 29 35 0 27 4 10 18 16 16 139 106

Jakkoli, ale vyhrát. Tímhle mottem se v úvodu sezony řídí ústecké Pandy, které v Alpe Adria Cupu vyhrály první dva zápasy o 6 a 7 bodů a v lize pak musely jít v obou kolech do prodloužení! Tým ale i po obměně americké legie díky zkušenosti své kostry dokáže složité koncovky bez paniky uhrávat, když si umí počkat na chyby soupeře. A lídruje mu nestárnoucí Pavel Houška, jehož střely z odskoků snad nikdy nebyly lepší než v závěru duelu s Olomouckem.

SLUNETU nyní čeká zdánlivě schůdnější duel, jenže tohle zdání klame. Sokoli nechtějí opakovat porážkový start nováčkovské sezony a při vytčené snaze vyhnout se baráži a útočit na A1 už musí začít minimálně doma soupeře stínat. Po venkovních porážkách s Olomouckem a Opavou ale budou muset proti mazaným Pandám podat výkon na hraně možností.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Hradečtí mají za sebou těžký vstup do sezony, kdy si připsali hned v úvodu soutěže dvě porážky na půdě dvou velmi silných celků. Hra našeho soupeře je založena především na výkonech čtyř zkušených kvalitních cizinců, které z českých hráčů doplňuje zkušený Peterka a mladí Andres, Pekárek a Heinzl. Hradec má letos jistě zcela jiné ambice než minulou sezonu a dá se očekávat, že právě doma bude velmi nebezpečným a ofenzivním týmem. Je tedy zcela zjevné, že cesta k úspěchu povede opět přes kvalitní obranu. Na útočné polovině se pak budeme muset vypořádat zejména s častými změnami v obraně, které hráči trenéra Peterky rádi využívají.“

Dalibor Fait (forward SLUNETA Ústí): „Domácí budou houževnatě bojovat, nesmíme nic podcenit. Hradečtí se budou chtít určitě v prvním domácím utkání předvést a nedají nám nic zadarmo. Pokud ale budeme bojovat jako doposud, můžeme v Hradci uspět.“

Lubomír Peterka (kouč Kingspan Hradec Králové): „Těšíme se na první domácí zápas. Po dvou venkovních neúspěších chceme doma překvapit. Nejsem zklamaný ani tolik ze středeční prohry s Opavou, jako z výsledku. Prohráli jsme o 28 bodů, ale ještě v 26. minutě to bylo o 12. Chtěli jsme rozdíl stáhnout, jenom nám chybělo štěstí ve střelbě a více komunikace v obraně. Na domácí půdě chceme samozřejmě vyhrát.“

Petr Andres (rozehrávač Kingspan Hradec Králové): „Ústí získalo na začátku sezony dvě vydřené výhry. Obě v prodloužení, což tým určitě povzbudilo. My musíme zapomenout na předchozí dvě utkání a soustředit se celých 40 minut pouze na taktické pokyny. Ty jsme si dobře nastavili. Pokud budeme v obraně spolupracovat celý zápas a v útoku si dobře půjčíme balon, vyhrajeme.“

Atrakce utkání: poločasová soutěž o voucher v hodnotě 500 korun od Penzionu a restaurace u Svatého Jana.