4.0

#8
6.0

Kat favoritů opět udeřil!

Čert aby se v těch Sovách vyznal! Na jednu stranu dokážou jasně prohrát v Brně nebo Hradci a taky se doma sklonit před Ústím, aby rovněž na domácí půdě zdolali druhou Opavu, páté Olomoucko a nyní i třetí Svitavy, které tak po porážce na Folimance 93-84 přišly o svou vítěznou sérii. Zastavila se na sedmi úspěších.

USK rozbil Tury především z trojkového oblouku (14-8) a soupeři se vyrovnal na útočném doskoku (13-17, z druhých šancí 17-20). Už v první čtvrtině vysázel pět trojek, a když hosty tížily ztráty, rozehrávač Ondřej Sehnal 11 body v posledních 3 minutách první desítky odtáhl domácí až na 32-23.

Tuři pak zabrali a z šestek a útočných doskoků otočili po 15 minutách na 37-43, jenže to už USK odzátkoval další baterii s pěti trojkami a poločas vyhrál nebývalým skore 56-47 za trojkové převahy 11-5 (Sehnal 4/4, Mareš 7/4). Sehnal měl už tady všech svých 19 bodů (s 5 asistencemi) a o bod vedl nad celým základem hostů.

USK měl lepší vstup i do druhé půle, vedl tu až o 18 bodů a i v závěrečné části vždy uměl odpovědět na jakýkoli pokus Turů o nápor. Vedle Sehnala (19+7 asistencí, 10f+, trojky 6/4) se opíral i o Mariče (18+6 asistencí, trojky 5/4), Mareše (16, trojky 7/4), Applebyho (15+8 asistencí) a Proletu (14). Hosté měli jen tři výrazné hráče – Slezáka (15), Dodda (14) a O´Briena (13).

Lukáš Pivoda (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): „My jsme dneska přijeli úplně bez obrany, nevím, co se s námi dělo. Dostali jsme strašně moc bodů, a i když jsme měnili obrany, nic nám nevycházelo. Pouze asi dva nebo tři úseky jsme dokázali souvisleji bránit, ale zase jsme byli na druhé straně impotentní v útoku. Druhý poločas jsme trochu obranu zlepšili, ale ve třetí čtvrtině jsme dali 15 bodů, takže jsme se na domácí moc nedotáhli. Spíš nám odskočili. Domácím to dnes výborně padalo za 3 body. Za první poločas dali 11 trojek, ale nutno říct, že my jsme tam u nich prostě nebyli. Některé střely byly těžké, ale některé byly úplně otevřené po naší špatné rotaci. Další dvě důležitá čísla jsou body po ztrátách. USK naše ztráty potrestal 20 body a v útoku doskočil 13 míčů, z toho bylo 17 bodů. To je 37 bodů dohromady, a to je obrovské číslo, se kterým nemůžeme venku vyhrávat. Jedna pozitivní věc je, že přišla facka po sedmi výhrách v řadě a musíme se pustit zase do práce. Vše nepůjde jen tak a týmy se sami porážet nebudou. Liga je vyrovnaná, takže my se musíme zavřít do haly a pokračovat v naší práci.“

Dino Repeša (trenér USK Praha): „Není to lehké hrát proti Turům. Jsou dobře vedení a organizovaní. Pokud jsou navíc rozjetí, mají 7 výher v řadě, případně 8, pokud přičtete pohár. Samozřejmě my hrajeme doma lépe než venku. Skoro celé utkání jsme respektovali, co jsme si řekli před ním. Výjimkou bylo prvních 5 minut druhé čtvrtiny a té poslední. Poslední jsem schopen omluvit užší rotací hráčů a jejich únavou. Výhra je výhra a nás čeká v sobotu Kolín. Tam bychom chtěli změnit ten zvyk, že hrajeme dobře jen na domácí palubovce.“

17 26 43 5 16 7 17 25 22 11 87 84

Absence Svitav: dále forward Matěj Svoboda (po operaci kolena)

První vzájemný zápas: 70-78

Svitavské Tury se soupeřům v poslední době nedaří zastavit a po posílení přední linie o Svetozara Stamenkoviče to budou mít protivníci ještě těžší. Platí to i o Sovách z pražských Nuslí, jejichž forma je momentálně nevyzpytatelná, neboť velké domácí triumfy nad Olomouckem a Opavou nedokázaly potvrdit v dalších zápasech, padly třikrát v posledních čtyřech utkáních a marně tak pošilhávají po šesté pozici.

Jan Pospíšil (asistent USK Praha): „Rozjetí Tuři trenérského kolegy Lukáše Pivody, nově i trenéra reprezentační dvacítky, mají i letos velké ambice a aktuálně 7 výher v řadě, přičemž poslední porážku datují k 16. listopadu v Opavě. Přestože jsou papírovým favoritem oni, na Folimance jim rozhodně nedáme vůbec nic zadarmo. Klíčovým faktorem bude určitě držení na uzdě rozehrávače Romana Marka, který je motorem týmu, a eliminace výborně hrajícího Crandalla a O`Briena.“

Šimon Puršl (power forward DEKSTONE Tuři Svitavy): „USK Praha je velmi dobrý tým, hlavně doma na Folimance. Do utkání chceme vstoupit důsledně a týmovým výkonem si odvézt další výhru do naší stávající série.“

Lukáš Pivoda (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): „USK se v posledních utkáních prezentuje velmi solidními výkony. Zejména na domácí půdě jsou Pražané tradičně silní, což potvrdili například proti Opavě, kterou porazili 30bodovým rozdílem. Soupeř disponuje vyrovnaným kádrem, kde za zmínku stojí například rozehrávač Sehnal, střelci Marič s Marešem, nebo combo guard Appleby. Pod košem se soupeř opírá především o duo Proleta - Stevanovič. Na horké půdě USK se budeme chtít předvést v co nejlepším světle, vylepšovat naši práci na obranné polovině a přecházet opět co nejrychleji do rychlého protiútoku. Věřím, že se nám povede splnit herní plán, s kterým do utkání půjdeme a navýšíme naši vítěznou sérii.“

Atrakce utkání: poločasová soutěž o zapůjčení Hyundai Tucson na prodloužený víkend, vystoupení WildCheerleaders.