9.0

#1
3.0

Snadný lup Válečníků

Dva domácí zápasy a dvě jasné porážky bez náznaku naděje. Start Medvědů do nové sezony nebudí v pěkné rovině dobrý dojem a nájezdníci z Děčína neměli v úmyslu pomáhat domácím napravovat dojem.

Medvědi žili v naději jen osm minut, do vedení 18-13. Pak si vzal hosty do batohu guard Autrey (do půle 8+8 doskoků a 4 asistence) a v následujících šesti minutách dotlačil tým k obratu na 23-35, aby za míjení šestek hlavního domácího dirigenta Číže tento náskok Děčín do půle udržel (36-47), a to hodně díky produkci zpod koše (8-24) a převaze lavičky (3-20).

Centr Grunt v úvodu druhé půle odtáhl hosty na 20 bodů a ti už pak neměli se získáním druhé výhry sezony (75-91) žádné problémy. Sytily je šikovné ruce Šišky (16+7 asistencí), Grunta (14), Autreyho (12+9 doskoků), Pomikálka (11) i Carlsona (10). Tým kraloval zpod koše (22-44), z trojek (6-9) a v bodech náhradníků (16-38). Za domácí byl top skórerem Richardson (22, trojky 8/4), následován Igrutinovičem (14) a Čížem (10), jehož start byl před utkáním ze zdravotních důvodů nejistý.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Hosté byli lepší po celé utkání, mimo prvních pěti minut, kdy jsme plnili, co jsme měli. Snažili jsme se vytlačit hru mimo vymezené území, což se nám nedařilo. Děčín dal 44 bodů z vymezeného území s úspěšností 77 procent, a to je v podstatě smrt pro každou obranu. Cíl utkání se nám nepodařilo splnit, bylo to o individuálních chybách. Ve chvílích, kdy naši hráči, kteří jsou nositelé výsledku, nezahrají, což se netýká Davida Machače a Adama Číže, tak nemůžeme být vůbec konkurenceschopní. Jsme opravdu nespokojen, protože jsme se na toto utkání opravdu dobře připravovali, byli jsme namotivovaní, ale propadli jsme ve všech činnostech. Na domácí palubovce jsme měli pouhých dvanáct asistencí, proti 21 asistencím soupeře, a to hovoří za vše. Bohužel na útočné polovině nedáme míč z ruky, ale to je mezi hráči. To si musíme sami v týmu probrat. Nás čeká v sobotu Nymburk, tak uvidíme, jak nám to půjde.“

Lukáš Brožek (rozehrávač BC GEOSAN Kolín): „Nedrželi jsme se pokynů trenéra. Do zápasu jsme sice vstoupili dobře, s agresivitou, ale nedokázali jsme to udržet po celý zápas. V příštích zápasech to musíme vydržet po celých čtyřicet minut.“

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát první venkovní utkání nové sezony. Věděli jsme naprosto přesně, že Kolín bude dřív, nebo později hodně nepříjemný, zvláště jako domácí tým. A tak jsem rád, že máme toto utkání za sebou. K utkání bych řekl, že nejsme spokojeni se svou obranou, protože děláme hloupé chyby v základních činnostech, a to bychom dělat neměli. Co se týká útoku, 91 bodů je na nás výborných, ale my se chceme odrážet od lepší obrany. Tam co celé začíná a končí. Náš útok si mezi sebe rozprostřel body, a to bylo velmi dobře, možná jsme si to půjčovali chvílemi až moc. Nicméně nás v sobotu čeká další těžký soupeř Opava, a tak jsme rádi za vítězství.“

Pavel Grunt (centr BK ARMEX Děčín): „V útoku jsme si dokázali půjčit dobře míč. Základem je ale obrana, kde jsme udělali spoustu chyb, špatně jsme řešili jednoduché pick-and-rolly. Musíme se v této činnosti zlepšit.“

9 30 39 1 21 3 12 19 22 10 107 91

Absence Kolína: rozehrávač Číž (nehrál v 1. kole, o startu se rozhodne před zápasem)

Alfou a omegou pro kolínské šance bude to, zda Medvědi uschopní prvního dirigenta Číže a rozehru nebude muset zastávat guard Igrutinovič, kterého by tým víc potřeboval jako křídelní hrozbu a hráče maximálně a bez ztrát atakujícího koš. Právě ztráty byly ohromným problémem Kolína v prvním domácím duelu s Opavou (24), který byl rozhodnut už do poločasu. Velmi úzká osa týmu bude mít navíc proti široké děčínské rotaci těžkou šichtu, aby udržela pevnou obranu a vyrovnala se jak s rychlým přechodem soupeře, tak s jeho útočným doskokem, kterým Válečníci v sobotu udolali Tury, byť se štěstím po dvou prodlouženích. Za nezpochybnitelným vůdcem Autreym měli Severočeši početnou divizi dvojciferných střelců a Kolín tak musí předvést vysoce nadstandardní výkon, aby mohl uspět.

Filip Rytina (asistent BC GEOSAN Kolín): „Vstup do nové sezony se nám nepovedl, ovšem v dalším utkání se chceme poučit z chyb, které jsme produkovali v zápase s Opavou, a předvést se v co nejlepším světle domácím fanouškům. Děčínu se povedlo stabilizovat kádr a především udržet obě posily ze zámoří, právě na tuto dvojici se bude naše obrana výrazně zaměřovat, nesmíme ovšem opomíjet ani ostatní Válečníky. Všichni hráči Děčína mají na hřišti vždy svou roli a plní ji na 100 procent.“

Luka Igrutinovič (guard BC GEOSAN Kolín): „Po porážce od Opavy opět očekáváme těžké utkání proti favorizovanému Děčínu. Je pouze na nás, jak se poučíme z chyb z minulého utkání, já věřím, že budeme Děčínu vyrovnaným soupeřem.“

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „V Kolíně očekáváme těžký venkovní zápas. Měli bychom byt kompletní a připraveni bojovat o cenné vítězství.“

Filip Kroutil (křídlo BK ARMEX Děčín): „Čeká nás zápas na velice nepříjemné palubovce kolínských Medvědů, jejichž páteř jako každým rokem představují cizinci, doplnění o mladý český talent. I přesto, že Kolínským nevyšel úvodní zápas sezony s Opavou, nemůžeme nic podcenit a hrát naprosto koncentrované a bojovně.“

Atrakce utkání: divácká soutěž o pizzu, dětská soutěž o stavebnice Lego.