Je to velká věc! Ale jen letos

S KAPITÁNEM JANEM KOZINOU ZA KULISAMI BRNA Dlouhých 14 let trvalo, než se někdejší Mekka tuzemského basketbalu, zvyklá na lecjakou show podkošového světa, dočkala semifinálového patra v mužské lize. Tuto radost do města pod Špilberkem přinesla až parta kapitána Jana Koziny, který  v klubu zažívá už sedmou z osmi ligových sezon Basketu Brno, jenž není přímým nástupcem žádné z kdysi zavedených brněnských značek. Tu svou si tak teprve musí vybudovat.

Evropské poháry

Jen 73 bodů v Zápase roku nestačilo

ECHO ČTVRTFINÁLE LIGY MISTRŮ V nebývalé řeži s tureckou Karsiyakou se Nymburku jako nejofenzivnějšímu týmu Ligy mistrů fatálně zadrhl jeho útočný stroj. V nejkritičtějším a největším zápase této sezony, jímž čtvrtfinále elitní soutěže FIBA bezpochyby bylo.

Aktuality

Brno po obratu poprvé v semifinále!

ECHO ZÁPASU 5 ČTVRTFINÁLE Dobrý start, ještě lepší finiš. Brňané se na domácí půdě po úvodním trháku na 26-15 většinu dalších dvou čtvrtin propadali, dokonce až na minus 11 bodů, aby ve čtvrté části, ovládnuté 27-15, opět vše zvrátili a po triumfu 84-78 v rozhodujícím čtvrtfinále na domácí půdě oslavili první postup Basketu Brno do ligového semifinále. Králem utkání se stal autor 27 bodů Javion Blake.

Preview

USK po 20 letech, nebo Brno po čtrnácti?

PREVIEW ZÁPASU 5 ČTVRTFINÁLE Dnes večer bude zkompletován kvartet účastníků semifinále Kooperativa NBL, a stane se tak v dramatickém čtvrtfinálovém Zápase 5 mezi domácím Brnem a hosty z USK Praha. Duel bude v ohnisku zájmu Studia Basketbal, jež na facebooku NBL či na portálu TVCOM.cz můžete sledovat už od 17:30.

Rozhovory

Dějiny? Ne! Motivují nás loňské predikce

S JANEM ŠTĚRBOU Když pražský USK před dvaceti lety naposledy postoupil do ligového semifinále a nakonec dobyl i svůj dosud poslední titul, on ve svých pěti teprve vysedával na pískovišti. A svět bezedných košů mu neříkal vůbec nic. Po 40 minutách zítřejší rozhodné čtvrtfinálové bitvy v Brně už ale může být u toho, až Sovy budou ”přepisovat dějiny”. Nejde ale říct, že by právě tohle vědomí Jana Štěrbu nějak extra vzrušovalo.

Máme tým na triumf v Lize mistrů

UDÁLOST Už ve středu ve 20:30 (vysílá Nova Sport 1) nadejde pro hráče ERA Basketball Nymburk den D a hodina H této sezony. Ve čtvrtfinále Final-8 Ligy mistrů, kam se probojovali druhý rok v řadě, narazí v Nižném Novgorodu na Karsiyaku, aktuálně třetí celek turecké ligy. V případě postupu by dosáhli na největší úspěch v dějinách klubu, který by překonal dvě čtvrtfinále EuroCupu (2010, 2012), čtvrtfinále VTB ligy proti CSKA Moskva i loňské čtvrtfinále Ligy mistrů.

Rozhovory

Jen ať mě Sovy lákají!

S VIKTOREM PŮLPÁNEM A VIDEEM Dva a půl zápasu nebyl jeho otisk ve hře téměř znát. Alespoň ten statistický. A to je v play-off v případě prvního rozehrávače pro útok jeho týmu dost závažná potíž. Po pouhých 14 odehraných minutách v prohospodařeném Duelu 3, kde celek v poslední čtvrtině ztratil desetibodové vedení, si ale Viktor Půlpán řekl dost.

Rozhovory

Staral se o nás jako o syny. Díky!

S ROMANEM MARKEM Je to už pár dní, co svitavští Tuři oznámili své odstoupení z pelotonu Kooperativa NBL, a to z ekonomických důvodů. Tento krok ale také znamená, že řada členů týmu bude v nejbližších dnech a týdnech řešit svou ligovou budoucnost. I když možná k tomu přistoupili už dříve, neboť indicie vedoucí k nedávnému rozhodnutí klubu probleskovaly již během sezony.